Za jeden film mali zarobené do konca života: Sleduj 10 najlepšie platených filmových rolí

Will Smith a Martin Lawrence

V rebríčku najlepšie platených rolí sa objavil aj WIll Smith (Zdroj: YouTube/Sony Pictures Entertainment)

#Najslávnejší hollywoodski herci si často dokážu za jedinú filmovú rolu zarobiť takú sumu, z ktorej by sa nám zatočila hlava a vyžiť by z nej dokázali aj naše deti. Tie najlepšie platené role často patria hercom, vďaka ktorých obsadením už viete, že film bude vysoko pravdepodobne úspešný. Vďaka YouTube kanálu TopTrendingCZ sa môžeme pozrieť na 10 najlepšie platených rolí v histórií.

10. Johny Depp – Piráti z Karibiku: V neznámych vodách
Štvrtá epizóda Pirátov z Karibiku disponovala obrovskými hereckými menami ako: Johnny Depp, Penélope Cruz, či Ian McShane. Práve rola Jacka Sparrowa dokázala Deppovi zarobiť neskutočných 46 132 000€.

9. Tom Hanks – Forrest Gump
Jeden z najlegendárnejších filmov v histórií zarobil Hanksovi 50 538 000€, pričom pred natáčaním ešte nevedel, aký vysoký bude jeho honorár. Podpísal totiž zmluvu, ktorá mu garantovala percentné podiely z predajov filmu.

8. Adam Sandler – Zmluva s Netflixom

Známeho a obľúbeného komediálneho herca si v roku 2014 lákavou ponukou zazmluvnil Netflix. V rámci tejto dohody mal Sandler natočiť 4 filmy. Za každý zarobil priemerne 51 659 000€. Obe strany boli pravdepodobne spokojné a tak sa zmluva predĺžila na ďalšie 4 filmy.

7. Harrison Ford – Indiana Jones 4 Kráľovstvo kryštálovej lebky

Spoločnosti Paramount Pictures sa po 19 rokoch od natáčania tretej epizódy legendárneho Indiana Jones podarilo veľmi lákavou sumou presvedčiť Harrisona Forda na natočenie pokračovania. Suma činila neskutočných 55 389 000€.

6. Johnny Depp – Alica v krajine zázrakov

Áno, opäť Johnny Depp. Ten sa na šiestom mieste objavil vďaka skvele zahranej roli Klobučníka, na ktorú sa vraj pripravoval dlhšiu dobu. Bolo vidieť, že herec dal do svojho výkonu naozaj všetko a popritom si zarobil slušných 55 389 000€.

5. Sandra Bullock – Gravitácia

Vo filme, v ktorom sa okrem Sandry Bullock objavili aj ďalšie hviezdne mená, ako George Clooney, či Ed Harris si herci pravdepodobne prišli platovo na svoje. Najviac však zinkasovala práve Sandra, ktorej výplata síce činila „iba“ približne 17 miliónov €, no vďaka jej zmluve jej pripadalo taktiež 15% z celkových príjmov filmu a suma sa tak navýšila na 59 054 000€.

4. Robert Downey Jr. – Avengers Infinity War

Marvelovka, v ktorej si obľúbený Robert Downey Jr. prišiel na sumu 62 689 000€. Netreba však zabudnúť, že Downey Jr. patrí medzi úplny vrchol, čo sa týka hereckých platov a jeho príjmy z iných filmov predstavujú taktiež veľmi vysoké sumy.

3. Tom Cruise – Mission Impossible

Tom Cruise si v roku 2011 zarobil za štvrtú epizódu jeho legendárnej Mission Impossible rovnako ako Downey Jr. a to, 62 689 000€. Odvtedy už vyšli dve ďalšie časti, no jeho plat zo štvrtej epizódy nebol stále prevýšený.

2. Keanu Reeves – Matrix 

Rola Nea v  Matrixe pomohla Reevsovi prebojovať sa až na druhé miesto v tomto rebríčku. Za legendárnu postavu si zarobil neskutočných 70 151 000€.

1. Will Smith – Muži v čiernom 3
Tak a máme tu víťaza. Všetci fanúšikovia jasali, keď bolo oznámené, že sa po desiatich rokoch dočkáme pokračovania Mužov v čiernom. Na svoju rolu sa určite tešil aj skvelý Will Smith, ktorý tento rebríček vyhráva so zárobkom 84 299 000€.

 

Zdroj: YouTube.com/TopTrendingCZ
Odporúčame