Najlepšie notebooky na trhu: Podľa čoho sa rozhodnúť pri kúpe?

Ktorý notebook je ten naj? (Zdroj: Unsplash)

#Pre mnohých z nás znamená rok 2020 veľa zmien, vrátane častejšej práce z domu. Preto je kúpa notebooku pre mnohých dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Existuje však toľko druhov, že niekedy môže byť ťažké rozhodnúť sa, ktorý je pre teba ten najlepší. V dnešnom článku ti pomôžeme urobiť si prehľad.

DELL XPS 13

Dell XPS 13 patrí na tento zoznam najmä vďaka skvelému hardvéru. Displej s 13,3-palcovým displejom Full HD InfinityEdge znamená jasnú obrazovku s malým rámčekom. Samotná obrazovka je ostrá a poskytuje veľmi jasný a farebný obraz. Okrem toho, spoločnosť Dell konečne vypočula prosbu spotrebiteľov a umiestnila web-kameru na horný rám obrazovky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Happy Saturday everyone! ☕️ Take your obstacles in stride and be humble in your successes 🏔

Príspevok, ktorý zdieľa IOT-EDGE | WEWORK365 (@iot.edge),

Notebook je napájaný najnovším procesorom Intel Core i5 10. generácie, ktorý je spojený s 8 GB pamäte RAM. Dokáže tak s ľahkosťou zvládnuť takmer všetky úlohy. Ako väčšina prenosných počítačov, ani tento neprichádza so špeciálnou grafickou kartou a je podporovaný integrovanou čipovou sadou Intel UHD, čo na jeho kvalite však vôbec neuberá.

Úložisko na zariadení je spravované 256 GB SSD. To by malo stačiť pre väčšinu používateľov. Ale ak chceš viac úložného priestoru, môžeš nakonfigurovať XPS 13 s až 1 TB SSD. Okrem toho je notebook dodávaný s predinštalovaným systémom Windows 10 Home.

Cenovo je najdrahší z tých na tomto zozname, jeho cena je okolo 950 €.

Apple MacBook Air (najnovší model)

Bezpochyby dokonalé spojenie elegantného dizajnu, kvalitnej hliníkovej konštrukcie, dlhodobej výdrže batérie a výkonnej konfigurácie. Aj keď existuje skutočne veľký počet notebookov do 1 000 eur, MacBook Air si stále drží pevné miesto na trhu. Apple nadšenci naň nedajú dopustiť!

Najnovší model prišiel s procesorom Intel Core i3 10. generácie, ktorý má frekvenciu až 3,2 GHz. Procesor je podporovaný 8 GB pamäte RAM, ktorá sa stará o multitasking a ponúka 256 GB SSD, tak ako pri DELL XPS 13. Ak však potrebuješ viac úložného priestoru, môžeš ho získať až s 2TB SSD (ale priplatíš si).

Je dodávaný s všetkými štandardnými aplikáciami pre MacOS, vďaka ktorým je pripravený na prácu, v podstate ihneď po vybalení z krabice. Notebook neprichádza s integrovaným ventilátorom na chladenie procesora. Spotrebuje tak menej energie a je veľmi úsporný. Je teda zrejmé, že najnovší MacBook Air je schopný predbehnúť väčšinu svojich konkurentov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

『美』 Apple製品ってシンプルやけど『美』があるよね。 #macbookair2020 #apple #d #freedom

Príspevok, ktorý zdieľa D (@d_free_dom),


Nie všetko o novom MacBook Air je však chvályhodné. Rovnako ako MacBook Pro, aj nový MacBook Air sa teraz dodáva iba s portami USB Thunderbolt typu USB. Takže ak budeš chcieť používať štandardné porty alebo čítačku kariet SD, budeš si musieť kúpiť hardvérové ​​kľúče (redukciu).

Je tiež o niečo drahší, ale celkovo je nový MacBook Air stále dosť skvelý pomocník. U nás ťa bude stáť okolo 860 €.

DELL G5 15

Na zoznam prichádza aj notebook pre fanúšikov hier. Prenosné počítače Dell G5 sú na trhu veľmi dobre známe, najmä pre svoju cenovú dostupnosť a dokonalý herný výkon. Prichádzajú v rôznych možnostiach špecifikácie. Avšak verím, že tento model bude tvojím obľúbeným, hlavne kvôli jeho najnovšiemu a výkonnému GPU.

Je poháňaný najnovším štvorjadrovým procesorom Intel Core i5 9. generácie s rýchlosťou až 4,1 GHz. Výkon procesora je spárovaný s 8 GB pamäte DDR4 RAM pre efektívny multitasking. Čo sa týka batérie, nie je práve najlepšia, jej výdrž je do 6 hodín. Ale vzhľadom na to, že je to herný 15-palcový laptop tak sa to dá ospravedlniť.

Úložný priestor na prenosnom počítači je podporovaný priestrannou jednotkou 1TB 5400 RPM a rýchlym 128 GB SSD. Nesmie chýbať ani herná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1650 vnútri so 4 GB pamäte.

Dell G5 15 je teraz jedným z najlepších notebookov do 1 000 eur, presnejšie u nás stojí asi 870 €.

Čo si všímať pri kúpe?

Ak si si nenašiel svojho favorita, poradím ti, podľa čoho by si sa mal riadiť pri výbere dobrého notebooku.

RAM: Uisti sa, že má najmenej 8 GB pamäte RAM – 16 GB by bolo ešte lepšie.

8. generácia alebo vyššia: Na trhu existujú desiatky čipov, ale uprednostňuj čipy ôsmej generácie alebo vyššie.

Core i5 alebo vyšší: Odporúčam ti aspoň procesor Intel Core i5, alebo aj i7, ktorá ti dá viac energie. To oceníš, ak napríklad, upravuješ video alebo spracovávaš veľké fotky.

Rozlíšenie obrazovky: Ak tráviš celý deň pri počítači, obrazovka s vyšším rozlíšením (napríklad obrazovka 4K) môže zmierniť únavu očí.

10 hodín batérie: Nakoniec sa uisti, že má výdrž batérie najmenej 10 hodín. Oceníš to pri práci na cestách, alebo vtedy, ak nebudeš mať prístup k nabíjaniu.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame