Tieto kabriolety kúpiš za menej ako 5000 eur! Uži si leto s vetrom vo vlasoch

pár v kabriolete

Aké kabriolety do 5000 ti odporúča Dominiccars? (Zdroj: GettyImages)

#Západ slnka, príjemných 22 stupňov, kľukaté okresné cesty a vietor vo vlasoch. Aj tebe to znie ako sen? Veľmi ľahko sa môže stať skutočnosťou! Stačí zavítať na niektorý z bazárových portálov a veľmi rýchlo narazíš na desiatky zaujímavých kabrioletov s cenovkou do 5000 eur. Aby sme ti uľahčili výber, zoskupili sme pre teba 5 najzaujímavejších, nad ktorými sa oplatí uvažovať!

Mazda MX-5

Po správnosti Mazda MX-5 nie je kabriolet, ale roadster, keďže má len 2 miesta na sedenie. Do 5000 eur zoženieš už celkom pekné kúsky, ktoré ťa potešia nielen skladacou plátennou strechou, ale aj pekným zvukom a fantastickými jazdnými vlastnosťami. Pohon zadných kolies v kombinácii s dokonale vyladeným podvozkom sa postará o nezabudnuteľné zážitky.

Nie nadarmo sa Mazda MX-5 označuje za jedno z najlepšie jazdiacich cenovo dostupných áut, aké si vieš kúpiť. Pri výbere si dávaj pozor hlavne na hrdzu, ktorá je častým problémom týchto vozidiel.

Mazda MX-5
Mazda MX-5 (Zdroj: Pixabay/ ecoracerd17)

Peugeot 206 CC

Toto pekné autíčko môže byť tvoje už za menej ako 2000 eur, čím sa radí medzi najlacnejšie kabriolety, aké si vieš kúpiť. Výhodou Peugeotu 206 CC v porovnaní s Mazdou MX-5 sú 4 miesta na sedenie. Hoci zadné sedadlá sú dosť malé, na krátku trasu na nich odvezieš svojich kamošov a spravíš im tak veľký zážitok. Nečakaj však extra dobré jazdné vlastnosti, 206-ka CC je určená skôr na pokojné vozenie sa krajinou.

Pri kúpe dbaj najmä na stav strechy, ktorá nie je plátenná, ale kovová. Sklápa sa elektronicky a komplikovaný mechanizmus je citlivý na poruchy. Oprava ťa následne môže vyjsť aj na stovky eur.

Peugeot 206 CC
Peugeot 206 CC (Zdroj: Pixabay/ WikimediaImage)

Volkswagen Eos

Štýlový kabriolet v spoľahlivom nemeckom balení. Výhodou Volkswagenu Eos je priestranný interiér, takže vietor vo vlasoch si v ňom môžu komfortne užívať až 4 pasažieri. Poteší aj bohatá výbava a štýlový dizajn. Pokiaľ chceš kúpiť naozaj dobrý kus, priprav si aspoň 4000 eur.

Nevýhodou je skutočnosť, že väčšina ponúkaných Eosov na Slovensku je vybavená naftovým motorom 2.0 TDI, ktorý nepatrí medzi najspoľahlivejšie a ku kabrioletu sa veľmi nehodí. Odporúčame radšej voliť benzínový agregát.

Volkswagen Eos
Volkswagen Eos (Zdroj: Wikimedia Commons Rudolf Stricker)

Chrysler Sebring Cabrio

Pokiaľ máš rád Ameriku, toto auto bude ako stvorené pre teba. Veľký americký kabriolet s poriadnym benzínovým motorom sa postará o veľké zážitky. Perfektné jazdné vlastnosti nečakaj, no Sebring Cabrio ťa poteší pekným zvukom z výfukov a priestranným interiérom. Najlacnejšie kúsky zoženieš aj za menej ako 4000 eur.

Nevýhodou je skutočnosť, že sa jedná o americké auto, zháňanie náhradných dielov preto môže byť v niektorých prípadoch komplikovanejšie.

Chrysler Sebring Cabrio
Chrysler Sebring Cabrio (Zdroj: Flickr/ harry_nl)

Opel Tigra

Auto s dravým názvom, ktoré síce dravo nejazdí, ale pokojnejších vodičov poteší. Tigra je vybavená kovovou elektronicky sklápateľnou strechou, bez problémov ti tak poslúži aj počas zimy. Poteší solídnou spoľahlivosťou a jednoduchou technikou, ktorá sa vyznačuje dobrou životnosťou. K benefitom patrí aj lacný a dostupný servis.

V bazároch sa najčastejšie stretneš s benzínovou motorizáciou 1.4, ktorá je najlepšou voľbou. Pokiaľ by si náhodou chcel naftový motor, k dispozícii je agregát 1.3 CDTI.

Opel Tigra
Opel Tigra (Zdroj: Wikimedia Commons M 93)

Ak chceš vedieť o autách viac, prečítaj si ďalšie zaujímavé články na Dominikovom blogu Dominiccars.sk. Môžeš sa tešiť na rôzne testy aj tipy z prvej ruky.

Zdroj: hashtag.sk, dominiccars
Odporúčame