VIDEO Najlepší šport, o ktorom ste nikdy nepočuli: V tomto bolo Československo veľmocou

czechia-heart-of-europe.com

czechia-heart-of-europe.com

#Bicyklebal je pekne divný šport. Štyria cyklisti na hádzanárskom ihrisku naháňajú loptu na bicykloch bez bŕzd. Hráči zároveň nemôžu šliapnuť na zem a samozrejme, bicyklami tiež musia strieľať góly.

Bicyklebal (po česky „kolová“ alebo po anglicky „cycle ball“) je v internetoch označovaný aj za najlepší šport, o ktorom ste nikdy v živote nepočuli. Každoročne sa v ňom uskutočňujú aj majstrovstvá sveta, najbližšie budú v novembri v Rakúsku. Ide totiž o takzvanú sálovú cyklistiku, v ktorej sa mimo iných závodí aj v takzvanej krasojazde. Krasojazdci aj hráči v bicyklebale teda dostávajú rovnaký dúhový dres, v akom posledné roky jazdí aj Peter Sagan.

Už asi málokto si pamätá, respektíve málokto zažil to, že československý šport zanechal v tomto športe naozaj hlbokú stopu. Odvetvie sálovej cyklistiky totiž videlo na najvyššom stupni víťazov majstrovstiev sveta až neuveriteľných 20-krát bratov Pospíšilovcov z Brna a to v období rokov 1965 až 1988. Vtedy sa už nejaký čas po štyridsiatke rozhodli rozlúčiť s vrcholovým športom.

 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií