Slovensko pozná svojho víťaza: Toto je najlepší rastlinný potravinový produkt

Slovensko pozná víťaza: Toto je najlepší rastlinný produkt

Slovensko pozná víťaza: Toto je najlepší rastlinný produkt. (Zdroj: Unsplash.com/ Louis Hansel)

#Záujem o vegánske produkty neustále pribúda a ľudia ich čoraz viac vyhľadávajú. Aj na Slovensku pritom máme úžasné potraviny, ktoré si zaslúžia pozornosť. Slovensko už pozná víťaza top rastlinného produktu roka 2021.

Program Jem pre Zem aj tento rok usporiadalo anketu, v ktorej ľudia mohli rozhodnúť o najlepšom novom rastlinnom produkte na slovenskom trhu. „Záujem o rastlinné alternatívy na Slovensku neustále stúpa a výrobcovia a obchodníci prichádzajú na trh s množstvom noviniek,“ poznamenali na ich webe.

Absolútnym víťazom, ktorá si držala vedenie hneď od začiatku súťaže, sa pritom stala You Vegan Rastlinná bageta. Získala až 24% hlasov a niet sa čomu diviť. „Klasické obložené bagety do ruky s rastlinným zložením sú niečo, čo na slovenskom trhu už dlhšie chýbalo.“ Teraz si ju však milovníci rastlinnej potravy môžu dopriať.

Záujem o rýchle občerstvenie na cestách, či keď ľudia nemajú čas si pripravovať stravu doma, dokázalo aj druhé miesto, ktoré pre zmenu získal sendvič Sunshine Vege od Grotto. Na treťom mieste sa umiesnil Vegan Lasagne od Vemondo so ziskom 12,7 % hlasov! Bolo to však len veľmi tesne od štvrtého miesta, ktoré získalo K-take it veggie kokosovo-ryžový bio nápoj. Na piatom mieste sa umiestnilo Preto Vegan šalát. Posledné desiate miesto so ziskom len 3,4% hlasov získal produkt Goody Foody Chicken-style medajlónky.

Zdroj: hashtag.sk, jemprezem.sk
Odporúčame