Najkrajšie nuda pláže na svete: Odhoď zábrany a vychutnaj si slnko a piesok bez plaviek

Nahý muž na nuda pláži

Najkrajšie nuda pláže na svete (Zdroj: GettyImages)

#Od idylických karibských ostrovov až po tajuplné pláže na druhom konci sveta. Nuda pláže ponúkajú jedinečné spojenie človeka s prírodou. Sem nepotrebuješ vstupenku ani plavky. Stačí sa hodiť do Adamovho, respektíve Evinho rúcha, nehanbiť sa, držať sa jednoduchých pravidiel a užiť si dovolenku bez zábran.

V článku sa dočítaš:

Pravidlá nuda pláží

Na nuda plážach existuje 5 nepísaných pravidiel, ktoré by si počas pobytu v tomto priestore mal dodržiavať. Samozrejme, platí aj staré známe „nerob druhým to, čo chceš, aby robili tebe“. Tu sú spomínané pravidlá:

  • Nezazeraj na intímne partie ostatných ľudí.
  • Nefoť ani nenakrúcaj bez informovaného súhlasu ostatných.
  • Na pláži môžeš sedieť a ležať len na vlastnom uteráku, osuške alebo deke.
  • Nevykonávaj žiadnu sexuálnu aktivitu.
  • Pred odchodom z pláže sa nezabudni znova obliecť.

Nuda pláže v Európe

Etapa 16

Kde sa nachádza: pri meste Wenningstedt, ostrov Sylt, sever Nemecka

Našu prvú pláž sme vyberali v pomerne chladnom Severnom mori. Teplota vody v lete tu dosahuje 17 °C, takže je ideálna maximálne pre otužilcov. Všetky pláže na ostrove Sylt sú dobrovoľne nudistické, no práve takzvaná Etapa 16 sa ňou aj technicky stala. Nemusíš si sem dokonca brať ani vlastnú deku, na pláži sú tradičné modro-biele plážové ležadlá a pravidelne sa tu konajú večerné oslavy.

Červená pláž

Kde sa nachádza: juh ostrova Kréta, Grécko

Ak rád navštevuješ nuda pláže a plánuješ dovolenkovať na Kréte, rozhodne sa vydaj na takzvanú Kokkini Ammos, ako tamojší obyvatelia volajú Červenú pláž. Založila ju ešte v 60. rokoch vtedajšia európska vlna hippies. Nájdeš tam požičovňu ležadiel aj slnečníkov a bar Yiannis, ktorý sa v okolí preslávil svojimi domácimi mojitami.

Pláž Cavallet

Kde sa nachádza: ostrov Ibiza, Španielsko

Jednou z najkrajších pláží na Ibize je Platja des Cavallet, ktorá je zároveň nuda plážou. Tvorí ju čistý piesok a vstup do mora je postupný. Pláž sa nachádza na najjužnejšom bode ostrova a v jej blízkosti je k dispozícii aj klub skutočne pre každého. Okrem domácich a turistov sem často zavítajú aj krásne ružové plameniaky, ktoré sa rady zhromažďujú v plytkých slaných vodách.

Pláž v Cap d’Agde

Kde sa nachádza: dedina Cap d’Agde, juh Francúzska

Mestečko Cap d’Agde neďaleko Montpellieru a Marseille, dostalo prezývku „nahé mesto“. Ide o najväčšie mesto s nuda plážou v Európe a odhaduje sa, že denne ho počas turistickej sezóny navštívi zhruba 40-tisíc ľudí. Niektoré reštaurácie a bary sú taktiež vyhradené pre nahých, vstup na pláž s plavkami na tele je však úplne zakázaná. Prenocovať môžeš aj v nuda kempingu.

Pláž Guvano

Kde sa nachádza: Cinque Terre, Taliansko

V Európe zavítame ešte na sever Talianska. K pláži Guvano sa dostaneš jedine starým a opusteným železničným tunelom z dediny Corniglia. Aby si sem dorazil, potrebuješ baterku alebo mobil, pretože tunel je tmavý. Pláž je kamienková, no voda je veľmi čistá. Neplatia tu žiadne písané pravidlá, preto odporúčame správať sa podľa tých, ktoré sme spomínali vyššie.

Nuda pláže vo svete

Pláž Lady Bay

Kde sa nachádza: Sydney, Austrália

Aj Sydney má svoju vlastnú nuda pláž. Nie je síce veľká, no rozhodne je krásna. Nachádza sa na menšom polostrove pri zátoke Lady Bay, podľa ktorého je aj pomenovaná. Uvidíš odtiaľ prístav South Head a austrálske veľkomesto máš ako na dlani. Počasie v Austrálii praje najmä v období Vianoc, vtedy majú protinožci leto a teploty presiahnu 30 °C.

Pláž Mpenjati

Kde sa nachádza: mesto Palm Beach, Južná Afrika

Mpenjati je jediná oficiálna nuda pláž v celej Južnej Afrike. Nikdy inde sa nemôžeš kúpať cez plaviek. Nachádza sa v prírodnej rezervácii s rovnakým názvom. Plážou bez nutnosti nosenia plaviek sa stala v roku 2014. Hotel však v okolí nehľadaj. Miestni dokonca proti nuda pláži protestujú, pretože láka mnohých turistov, ktorí narúšajú ich súkromie.

Wreck Beach

Kde sa nachádza: Vancouver, juhozápad Kanady

Wreck Beach sa radí medzi jedny z najdlhších nuda pláží na svete. Má viac ako sedem kilometrov a tvorená je pieskom, kamienkami aj skalnými výbežkami okolo Point Grey. Každý si tu nájde to svoje. Vznikla v 70. rokoch a spopularizovali ju študenti (a údajne aj učitelia) tamojšej univerzity. Z pláže máš výhľad na zátoku Georgia aj národný park Garibaldi so vždy zasneženými vrchmi.

Čierna pláž

Kde sa nachádza: San Diego, Kalifornia, Spojené štáty

Kalifornská Čierna pláž funguje už viac ako 50 rokov. Vypínajú sa pri nej útesy Torrey Pines vysoké viac ako 100 metrov. Súkromie tu máš zaručené. Ide o jednu z najstarších a najobľúbenejších nuda pláží svojho druhu v štáte Kalifornia. Keďže sa nachádza neďaleko univerzity v San Diegu, je vyhľadávaná aj miestnymi študentmi.

Malá pláž

Kde sa nachádza: Havajské ostrovy, Tichý oceán

Aj Havaj má svoju vlastnú nuda pláž. Objaviť ju možno na druhom najväčšom ostrove a sčasti je dokonca tvorená lávovými sopečnými pozostatkami. Pláž Little Beach je súčasťou parku Makena a v mori môžeš zahliadnuť napríklad morské korytnačky, delfíny a v diaľke aj veľryby. Každú nedeľu večer sa tam konajú oslavy s ohňovými šou a tanečníkmi.

Anse de Grande Saline

Kde sa nachádza: ostrov Svätý Bartolomej, Stredná Amerika

Karibské ostrovy sú prísne vo svojich pravidlách na plážach. Na drvivej väčšine z nich je opaľovanie hore bez zakázané a to platí aj o ostrove Svätý Bartolomej. Pláž Anse de Grande Saline je však výnimkou. Rozhodne si sem pribaľ opaľovací krém, pretože široko-ďaleko nenájdeš tieň a teploty sú vysoké počas celého roka. Pri pláži sa nachádza aj francúzska reštaurácia L’ Esprit.

Pláž Neve Midbar

Kde sa nachádza: Mŕtve more, Izrael

Židia a Moslimovia nie sú práve vyznávači nahoty. Aj preto je pláž Neve Midbar výnimkou vyhradenou pre tých, ktorí sa radi kúpu hore aj dole bez. Taktiež ide pravdepodobne o jediné miesto na Zemi, kde sa môžeš odfotiť, ako sa nahý vznášaš na hladine vďaka slanosti tamojšej vody. Neve Midbar je zrejme jediná časť Izraela, kde je dovolené pretŕčať sa na verejnosti v Adamovom rúchu.

Pláž Zipolite

Kde sa nachádza: juh okresu Oaxaca, Mexiko

Aj o preslávenie tejto pláže sa postarali hippies v 60. rokoch. Je dlhá takmer dva kilometre a dnes láka tisíce turistov denne. Môže za to aj nedávny filmársky boom. V roku 2001 sa tu nakrúcala komediálna road movie Mexická jazda s Gaelom Bernalom a Diegom Lunom. Pri pláži nájdeš lacnejšie hotely, viac súkromia ti dopraje východný breh, kde sa bary a hotely nenachádzajú.

Haulover Beach Park

Kde sa nachádza: Miami, Florida, Spojené štáty

Možno tomu ani nebudeš chcieť veriť, no vlastnú nuda pláž má aj také veľkomesto, akým je Miami. Ročne priláka viac ako milión návštevníkov. Haulover je najpopulárnejšia pláž svojho druhu v USA. Je rozdelená do viacerých zón, pričom v jednej časti sa kúpe s plavkami, v druhej hore bez a v tretej aj dole bez. Ktorú zónu si vyberieš, je už len na tebe.

Pláž Massarandupió

Kde sa nachádza: provincia Bahia, Brazília

Toto nie je slávna Copacabana. Pláž Massarandupió vzdialená dve hodiny jazdy autom severne od Salvadoru, je lemovaná kokosovými palmami a menšími pieskovými dunami. Tamojšie rozbúrené more praje aj nudistickému surfovaniu. Vymenil by si známu pláž v Riu sa tento kus raja?

Navštevuješ nuda pláže?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, cnn.com
Odporúčame