Najkrajšou ženou sveta je po novom britská herečka: My vieme vďaka čomu vyhrala tento titul!

Najkrajšia žena na svete. (Zdroj: Unsplash.com/Victoria Priessnitz)

#Každý rok sa menuje najkrajší muž a najkrajšia žena na svete. Tento post však nie je len tak ľahké získať. Odborníci totiž robia niekoľko výskumov a výpočtov fyzických čŕt, aby určili vizuál tej najdokonalejšej ženy. Neuveríš, ako by podľa nich mala vyzerať.

Golden Ratio of Beauty Phi je výpočet, ktorý podľa polohy vášho nosa a pier vypočíta, ako veľmi symetrickú tvár máte. Už v starovekom Grécku sa podľa toho merali ženské ideály. Najkrajšími ženami boli už v minulosti Amber Heard, Bella Hadid a tentokrát sa podarilo vyhrať britskej herečke Jodie Comer, ktorá má len 29 rokov. Preslávila sa svojou rolou v špionážnom thrillery ,,Killing Eve“, kde hrala postavu s menom Villanelle, ktorá bola psychopatická ruská vrahyňa.

Jej celkové skóre vo výpočte jednotlivých častí tváre je 94,52 %. Informuje o tom portál Ladbible.com. Najvyššie hodnotenie získala za nos, čo bolo 98,7% a za pery, ktoré získali 97%. Myšlienka rovnice je, že čím bližšie sú pomery tváre alebo tela k číslu 1,618 (Phi), tým sú krajšie. Jodie predbehla aj krásky ako Zendayu, Bellu Hadid či samotnú Beyoncé.

Zoznam týchto vedecky krásnych žien vytvorili pomocou počítača. Ten vďaka všetkým mapovacím technikám tváre vedel presne určiť percentá. Za výskumom stál aj kozmetický chirurg Dr. Julian De Silva, ktorý vedie Centrum pre pokročilú tvárovú kozmetiku a plastickú chirurgiu. Lekár z Harley Street o víťazovi povedal: „Jodie Comer bola jasným víťazom.“


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame