Mužská koruna krásy? Brada!

Brada - koruna mužskej krásy

Brada - koruna mužskej krásy. Zdroj: Shutterstock

#Od dávnych čias bola mužská brada symbolom jeho cti, mužnosti či spoločenského postavenia. Dnes je to jednoducho moderné a mnohé ženy za bradatými mužmi šalejú.

Sú nejaké bradaté trendy?

Niektorí muži povedia, že sa o bradu ani nestarajú. Proste narastie a dobre vyzerá. Napriek tomu ale rozlišujeme niekoľko typov, ktoré sú stále v móde. Ženy považujú za naozaj sexi mužné strnisko. Objavuje sa asi piaty až desiaty deň od holenia. Je to taký nedbalý imidž zlého chlapca i silného chlapa. Plnofúz získajú muži, ktorí spoja fúzy a bradu. Potrebuje ale pravidelnú starostlivosť, aby nevyzeral zanedbane. Čoraz modernejšia je dlhá hipsterská brada. Správny štýl brady a fúzov by mal s tvárou ladiť a vytvoriť harmonický dojem. Nemal by ani dominovať, ani sa strácať.

Rýchle holenie

Vypestovať si bradu je jedna vec, ale dosiahnuť, aby stále dobre vyzerala, je vec druhá. Nie každý muž má genetické predpoklady na krásnu a bohatú bradu, ktorá nepotrebuje žiadne zásahy. Úprava brady a následná kozmetická starostlivosť o ňu sa tak stáva čoraz väčšou nevyhnutnosťou. (Teda, minimálne pokiaľ nechcete, aby sa vo vašej korune krásy ubytovali drobné zvieratká…)

Na začiatok sa treba rozhodnúť pre štýl, ktorý vystihne osobnosť a bude najvhodnejší pre črty tváre. Potom je potrebné chlpy pravidelne zastrihávať alebo holiť. Bežný ručný holiaci strojček slúži skôr na to, aby ste sa niekoľkodňového strniska zbavili, teda pre hladké oholenie. Môžete ho ale využiť na tvarovanie či dotvorenie fúzov okolo úst a pod nosom – jeden z klasických a nesmrteľných štýlov, ktorý je vcelku nenáročný.

Úprava brady a fúzov pre mužov
Úprava brady a fúzov pre mužov. Zdroj: NOTINO

Elektrický holiaci strojček poslúži nielen na jednoduché oholenie, ale i drobné úpravy celej brady. K najobľúbenejším značkám patria Philips či Braun. Na dokonalé zastrihnutie fúzov, brady ale aj vlasov však potrebujete špeciálny zastrihávač brady, ktorý je zárukou jednoduchej úpravy.

Nezabúdajte na kozmetiku

Starostlivosť o bradu a fúzy sa začína pravidelným umývaním. Či už si vyberiete mydlo alebo na ňu určený šampón, brada by sa mala umývať tri razy týždenne. Viac sa neodporúča, aby sa pokožka pod ňou zbytočne nevysušovala. Nemala by sa tiež fénovať, len jemne osušiť uterákom. Keď uschne, rozčesať sa môže kefou alebo hrebeňom.

Práve hrebeň má väčšie medzery medzi zubami a dá sa tak predísť bolestivému vytrhávaniu chlpov. Posledným krokom je balzam alebo olej na bradu. Rozmaznávajú pokožku, ktorá ostane hydratovaná. Nie sú na nej suché šupinky, menej svrbí a nie je podráždená. Chĺpky budú jemnejšie a budú sa ľahšie upravovať.

Zdroj: PR článok
Odporúčame