Milovníci potápania sa ocitnú v siedmom nebi: Grécko otvára svoje prvé múzeum pod vodou

Potápanie medzi rybami

Adrenalín z potápania má svoje čaro (Zdroj: Unsplash/Marco Assmann)

#Či už si pri mori bol, alebo sa k nemu len chystáš, rozhodne by si si mal vyskúšať čaro potápania. Príjemný chlad, šum vody a tajomno, ktoré so sebou prináša napohľad rukou človeka nedotknuté miesto v prírode. Lepší oddych a pokoj od starostí bežného života si ani nemôžeš priať.

Spoznaj Slovensko z výšky, tú sú naše najznámejšie rozhľadne: Jedna vyzerá ako hmyz, ďalšia má obrovskú šmykľavku

Ak však máš rád spojenie príjemného s užitočným a navyše sa vždy rád dozvieš niečo nové a zaujímavé, máme pre teba skvelú správu. Turistami milované Grécko sa rozhodlo otvoriť svoje prvé múzeum, ktoré sa nachádza pod vodou. Exponátom je loď, ktorá je prístupná ako pre skúsených potápačov, tak aj pre amatérov, ktorým je „požičaný“ skúsený inštruktor.

Potápač s inštruktorom
Neskúsených potápačov sprevádza inštruktor (Zdroj: Unsplash/amalia elmadjid)

Skvelá novinka sa otvorila len pred pár dňami, teda 3. augusta. Netradičná prevádzka bude prístupná až do konca dovolenkovej sezóny, teda presnejšie do 2. októbra. Nachádza sa pri ostrove Peristera, čiže čo by si kameňom dohodil od východného pobrežia Alonissosu.

Dievča pod vodou v tureckom sede
Potápaniu určite podľahneš na prvýkrát (Zdroj: Unsplash/ Doug Duffee)

Prehliadka sa uskutočňuje na vraku potopenej lode, ktorá sa nachádza v hĺbke 28 metrov. Predpokladá sa, že sa potopila v roku 425 pred našim letopočtom a príčinou nešťastia bola silná búrka. Loď je výnimočná aj tým, že na svojej palube prevážala tisícky nádob s najlepším vínom toho času. Ak jediná vec, ktorá ťa od jedinečného zážitku odrádza, je strach z potápania, organizátori mysleli aj na teba – prehliadka je totiž možná aj z pohodlia pobrežia pomocou kamerového záznamu.

Zdroj: greekcitytimes.com
Odporúčame