Muž chcel svojim deťom obmedziť prístup na internet: Od siete odpojil celé mesto, hrozí mu poriadne mastná pokuta

Chcel deťom obmedziť internet: Od siete odpojil celé mesto

Chcel deťom obmedziť internet: Od siete odpojil celé mesto. (Zdroj: Unsplash.com/ Sergey Zolkin)

#Bizarný prípad sa odohral vo francúzskom meste Messanges. Otec sa snažil svojim ratolestiam zamedziť prístup na internet, pretože počas pandémie koronavírusu sa stali závislé na sociálnych sieťach. Omylom však rušil internetový, ale aj telefónny signál celému mesto. Hrozí mu poriadne mastná pokuta.

Francúzky muž sa rozhodol pre rafinovaný plán, ktorý mu poradili ľudia na online fórach. Keď si totiž všimol, že jeho deti sú závislé na telefónoch, začal to okamžite riešiť a do domu kúpil rušičku signálu, ktorú zapínal vždy večer.

V dobrej viere, že tak pomôže svojim ratolestiam odučiť sa v noci používať mobilný telefón, však vypol internet celému mestu a aj tomu susediacemu. Muž však o ničom nevedel. Prišiel na to mobilný operátor, ktorý dostal upozornenie, že nefunguje jedna z jeho antén. Vyslanému technikovi sa podarilo zistiť, že rušenie signálu, ide práve z jeho domu.

Chcel deťom obmedziť internet: Od siete odpojil celé mesto
Chcel deťom obmedziť internet: Od siete odpojil celé mesto. (Zdroj: Unsplash.com/Thomas Jensen)

Za tento hromadný výpadok nie len internetu, ale aj telefónnemu signálu hrozí mužovi pokuta vo výške až 30 000 eur a šesť rokov väzenia, v prípade dokázania viny.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, independent.co.uk
Odporúčame