Slováci Čechom vo finále verili: Stávky boli aj v tisícoch eur

majstrovstvá sveta v hokeji

Ľudia minuli počas majstrovstiev na stávky tisíce (Zdroj: AdobeStock)

#Slováci tento rok stávkovali na majstrovstvá sveta v hokeji o 50 % viac ako v minulom roku. Celková suma stávok vo Fortune predstavovala vyše 7,5 milióna eur.

„Najstávkovanejším zápasom Slovenska bol zápas medzi Slovenskom a Francúzskom, na ktorý si klienti stavili za vyše 250 000 eur. Tento zápas bol výrazne dominantný aj z hľadiska výherných stávok. Na výhru našich stavilo viac ako 22 000 ľudí,“ hovorí Tarek Yacoob zo stávkovej kancelárie Fortuna.

Vo všeobecnosti podľa neho platí, že keď slovenský tím vyhráva, tešia sa viac aj stávkujúci. Tí totiž slovenskej reprezentácii veria nadštandardne, hoci pri veľkých favoritoch ako Švédsko či Kanada podávajú tikety skôr na nich ako na slovenský tím.

Víťazstvo sme priali Čechom

Ešte zaujímavejšia bola dôvera v českú reprezentáciu. „Potvrdilo sa, že keď vypadnú naši reprezentanti, veľká väčšina fanúšikov praje výhru našim českým susedom. To sa prejavilo aj na tiketoch,“ hovorí Tarek Yacoob.

Česi boli tiež mierni favoriti, a tak Slováci o to viac stávkovali práve na svojich českých „bratov“. Na ich výhru po riadnom hracom čase prišlo 8 700 tiketov, na Švajčiarov len 1 460.

„Najvyšším vkladom na výhru českého tímu bola zaujímavá suma 6 777 eur a výhra vyše 14 500 eur. Ešte počas skupinovej fázy si iný klient stavil za 1 000 eur pri kurze 5.6 na celkové české víťazstvo a potešil sa tak z výhry 5 600 eur.“

Výhry v desiatkach tisíc

Tisícových stávok však bolo na turnaji podstatne viac. Najvyšším vkladom na našich hokejistov bolo 9 000 eur v zápase Slovenska s Nemeckom. Ten sa však po prehre nášho tímu na výhru nepremenil.

Najvyššou stávkou, ktorá obsahovala aj tip so zápasom MS celkovo, bol tiket za 21 400 eur. Klient tu svoj vklad viac ako zdvojnásobil a tešil sa z výhry vyše 43 000 eur. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Máš prehľad v hokeji? Over si to v našom teste – plný počet dá iba znalec!

„Celkovo bol najvyššou výhrou tiket vyskladaný z 11 zápasov za 50 eur. Klient popri ostatných zápasoch uhádol aj remízu Slovenska s USA v riadnom hracom čase a jeho celková výhra predstavovala vyše 89 000 eur,“ približuje Tarek Yacoob z Fortuny. 

„Iný klient za 500 eur vyhral vyše 31 000 vďaka tomu, že na tikete veril veľkým favoritom – okrem iného aj našim proti Francúzom.“

Stávky na Slafkovského či Pastrňáka

Nestávkovalo sa však len na výsledky, ale aj na počty gólov či návštevnosť. „Pred šampionátom mnoho klientov verilo, že tento šampionát bude najnavštevovanejší v histórii. To sa aj potvrdilo, keď s takmer 800 000 divákmi prekonal doterajší rekord.“

Čo sa týka strelcov gólov, spomedzi slovenských hokejistov fanúšikovia najviac verili Jurajovi Slafkovskému, Petrovi Cehlárikovi a Liborovi Hudáčkovi. 

Slováci však stavili aj na hráčov iných tímov. „Zaujímavé boli vysoké stávky na Davida Pastrňáka, ktorý sa víťazným gólom vo finále stal gólovým hrdinom reprezentácie,“ uzatvára Tarek Yacoob.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, tlačová správa
Odporúčame