PewDiePie je minulosťou, obrovský úspech svetoznámeho YouTubera! Stal sa najbohatším a najúspešnejším tvorcom

Najúspešnejší Youtuber. (Zdroj: Unsplash.com/Souvik Banerjee)

#Len málokto by nepoznal najnámejšieho zahraničného YouTubera MrBeasta, ktorý v súčasnosti valcuje svojimi videami internet. Jeho videá bežne sleduje cez 90-miliónov ľudí. Niet sa preto čomu diviť, že sa umiestnil v rebríčku najlepších tvorcov za rok 2022 od Forbes.

MrBeast (24), vlastným menom Jimmy Donaldson, je skutočne novou tvárou YouTube a s prehľadom valcuje ostatných YouTuberov. Svojími zhliadnutiami dokonca predčil aj niekdajšieho „kráľa“ YouTube PewDiePie-a. Hoci v počte sledovateľov ho stále netromfol, nakoľko PewDiePie má na svojom hlavnom YouTube kanály 111 miliónov odberateľov a MrBeast 104 milióna odberateľov, zhliadnutí na jeho videách je omnoho viac.

Kým PewDiePie má okolo 4 miliónov, videá MrBeasta sa pohybujú okolo 90 a viac miliónov zhliadnutí. Čo je skutočne obrovský rozdiel. Niet sa preto čomu diviť, že práve MrBeast obsadil prvú priečku rebríčku najbohatšieho a najúspešnejšieho tvorcu na celom svete podľa portálu Forbes.

MrBeast za minulý rok zarobil neuveriteľných 54 miliónov dolárov a má dokopy na všetkých svojich kanáloch 162 miliónov odberateľov. Taktiež totiž natáča aj na kanál MrBeast Gaming či Beast Reacts.

Forbes poznamenal, že MrBeast získal toto prestížne ocenenie aj vďaka jeho prevádzke MrBeast Burger, ktorú si otvoril v roku 2020. „MrBeast získal prvé miesto v tomto zozname nielen preto, že zarába viac ako ktokoľvek iný, ale aj preto, že jeho koncept reštaurácie, MrBeast Burger, je pre YouTubera skutočne podnikateľským mechanizmom, ako speňažiť svoju slávu,“ poznamenali.

Hoci si MrBeast túto pozíciu váži, na svojom Twitteri poznamenal, že Forbes sa v niektorých informáciách zmýlil. „Pár úprav, mám viac ako 160 miliónov sledovateľov. Len naše kanály majú 200+ miliónov odberateľov. Podnikateľské skóre sa zdá byť zlé, niektorí moji priatelia s menej ako 10 zamestnancami dosiahli rovnaké skóre ako tí, ktorí majú 100+ lol,“ poznamenal YouTuber.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com, forbes.com
Odporúčame