Motorola sa môže pochváliť najtenším 5G smartfónom na trhu: Je tenší ako ceruzka a jeho dizajn si zamiluješ

Motorola predstavila najtenší 5G smartfón na trhu

Motorola predstavila najtenší 5G smartfón na trhu (Zdroj: Motorola)

#Vyzerá to tak, že Motorola chce poriadne zamiešať trh so smartfónmi. Tohtoročné vlajky ponúkajú neskutočný výkon a tentokrát prišiel výrobca aj s najtenším 5G smartfónom na trhu – Motorolou Edge 30. Hovoríme o hrubosti len 6,79 mm, čo je v najužšom bode tenšie ako ceruzka. Má však okrem svojej kompaktnosti ešte čím zaujať?


Asus uviedol na trh nový ZenBook: Upúta ťa krásny displej, čistý dizajn alebo nálepka Intel EVO?


Ak sa pozrieme na parametre, nenájdeme tu nič zarážajúce. Displej má 6.5-palca a môže sa pochváliť 144 Hz frekvenciou a farebným rozsahom HDR10+. Vnútri nájdeme 6 nm osemjadrový procesor Snapdragon 778G s podporou 8 GB RAM. Úložisko si môžeš vybrať medzi 128 a 256 GB, slot na microSD tu nie je. Má podobné fotoaparáty ako jeho drahší brat Pro a to dva 50 Mpx objektívy (wide aj ultra-wide) a 2 Mpx macro.

Možno ťa zarazí, že batéria má len niečo cez 4000 mAh, čo sa pri takom displeji môže zdať ako jednodňový telefón. No každý, kto používal Motorolu ti povie, že ich súhra batérie so softvérom je veľmi dobrá a aj napriek „menšej“ batérii nebudeš musieť smartfón nabíjať každý deň. Navyše netuším, kam by sa do tak tenkého mobilu zmestilo čokoľvek väčšie.

Smartfón je skutočne tenký
Smartfón je skutočne tenký (Zdroj: Motorola)

Tenký, elegantný a cenovo prijateľný

Na rozdiel od modelu Pro má oveľa ostrejšie rezané hrany, ktoré sa viac podobajú novým iPhonom či Samsungom. Na pohľad je Motorola Edge 30 elegantný smartfón, ktorý však má stále plastové telo, čo je mimoriadne škoda. V prípade, že by výrobca zvolil hliníkové prevedenie a zvýšil cenu možno o 20-30 eur, dostali by sme možno ešte krajší dizajn.

Ale na cenu sa, samozrejme, sťahovať nemôžeme. Edge 30 príde aj k nám na trh a to by sa mohlo podariť už v máji. Ak máš zálusk na tento smartfón, tak odporúčaná cena 449 eur by ťa nemala odradiť. Podobne ako Samsung našiel svoju sériu A, tak aj Motorola zrejme už vidí spôsob, ako zabodovať aj u používateľa, ktorý nechce za smartfón vyhodiť tisíc eur.

Páči sa ti dizajn novej Motoroly?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, Motorola
Odporúčame