Milan Lasica bol veľký človek a inšpiráciu by si mali brať aj mladí: Tvorba plná múdrych myšlienok, jeho piesne a knihy budú žiť naveky!

Milan Lasica bol veľký človek a inšpiráciu by si mali brať aj mladí

Milan Lasica bol veľký človek a inšpiráciu by si mali brať aj mladí (Zdroj: FB / Poézia duše)

#Slovensko obletela smutná informácia o úmrtí Milana Lasicu. Navždy nás opustil vo veku 81 rokov. Za sebou však nechal kus myšlienok vo svojej tvorbe.

Maestro Milan Lasica spolu s legendárnym Júliusom Satinským vytvorili jedinečnú najúspešnejšiu komickú dvojicu, ktorá bavila všetky vekové kategórie. Dnes nám na týchto velikánov ostali len spomienky.

Tohto veľkolepého človeka si môžeš pamätať z obľúbeného festivalu pre mladých Pohoda. Objavil sa tam hneď v niekoľkých ročníkoch. Aj to je dôkazom toho, že Milan Lasica si získal nie len staršiu generáciu, ale aj mladých.

Legendárny herec, humorista, textár, dramatik, prozaik, režisér, moderátor a spevák si svojim jedinečným humor dokázal získať srdcia všetkých. Z Milana Lasicu by si mali brať inšpiráciu aj mladšia generácie. Napísal skutočne inšpiratívne knihy a dokonca vyšlo aj cédečko, ktoré zachytáva jeho celoživotnú tvorbu.

Listy Emilovi

Milan Lasica dokázal v knihe Listy Emilovi zhrnúť kus našej histórie humorom, ktorý zaujme aj toho najnáročnejšieho čitateľa. V publikácii naznačil aj ľudskú smrteľnosť. „Po skončení prehliadky mi lekárka, veľmi sympatická pani v najlepších rokoch, povedala, že môj zdravotný stav je primeraný môjmu veku. Z toho vyplýva, že je to celkom vážne, ale s tým sa asi nedá nič robiť. Trochu som sa chcel s tou doktorkou porozprávať, len tak nezáväzne o zdravotníctve a o iných veciach, ale keď som sa jej spýtal, čo robí večer okolo deviatej, začala sa smiať a povedala, že o deviatej by som už mal byť v posteli,“ píše sa v knihe.

Piesnenie

Jedinečná kniha je tiež Piesnenie, v ktorej nájdeme rôzne texty piesní od legendárneho maestra. Najvýznamnejšia je jeho spolupráca s Petrom Lipom, ktorý prespieval viac ako päťdesiat jeho pesničiek. „Peter Lipa spieva moje texty tak, ako keby si ich sám napísal,“ povedal Milan Lasica. Prečítaj si jedinečné texty s veľkým srdcom a hlbokými myšlienkami.

Milan Lasica: Mojich osemdesiat

Tento set štyroch CD zachytáva maestrovu celoživotnú tvorbu. Vychutnajte si jeho jedinečné texty a odhaľte kus jeho posolstva.

Jeho legendárne piesne budú žiť naveky!

Milan Lasica bol skutočne klenotom a to nie len humoristického sveta, ale aj toho hudobného. zanechal za sebou mnoho legendárnych skladieb, ktoré poznajú aj mladí a niektoré ešte teraz môžeme počuť v rádiu. Aj keď sa nepovažoval za speváka, my sme jeho hlas milovali! Pozri si niekoľko jeho nezabudnuteľných piesní, ktoré sám napísal alebo ich naspieval.

Za dedinou

Čerešne 

Do batôžka

Bolo nás jedenásť

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame