Nová slovenská organizácia raketovo smeruje nahor: Po Ďatelinkovi má prísť do RFA ďalšie zvučné meno

Milan Ďatelinka

Milan Ďatelinka (Zdroj: Instagram/Milan Ďatelinka)

#Stále len nedávno vzniknutá organizácia Real Fight Aréna v marci usporiadala svoj debutový turnaj, ktorý niesol názov Warm Up. Na ňom sa predstavili viaceré hviezdy organizácie na čele s Leom Brichtom, ktorý ukončil rakúskeho súpera už v 1. kole. Nedávno RFA oznámila príchod ďalšej významnej posily a promotér Boris Marhanský prezradil, že pri mene Milan Ďatelinka ešte zďaleka nekončí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Dostal ponuku, ktorá sa neodmieta

Medzi najlepších slovenských bojovníkov strednej váhy rozhodne patrí Milan Ďatelinka. Ten sa držal na špičke rebríčka Oktagonu aj napriek jednoznačnej prehre s Karlosom Vémolom. Po dlhej prestávke sa však rozhodol pre zmenu organizácie. Majiteľ RFA Boris Marhanský v rozhovore s portálom sport.cz prezradil, akým spôsobom sa zrodil Ďatelinkov prestup.

„Keď sme s ním komunikovali, tak ešte bol pod zmluvou s Oktagonom a povedal nám, kedy mu zmluva končí. Potom sme mu dali ponuku, ktorou si musel nechať prejsť hlavou. Zároveň dostal ponuku aj od Oktagonu a bolo iba na ňom, ako sa rozhodne,“ povedal Marhanský, ktorý bol nútený pritlačiť na pílu.

Zároveň však vyhlásil, že peniaze neboli jediným dôvodom: „Každému zápasníkovi u nás sa snažíme vymýšľať aj rôzne benefity a Milanovi sme to nastavili tak, že je spokojný. Nemyslím teraz len finančne, ale sú tu aj nejaké ďalšie dohody. Milan je navyše super chlapec a ide mu iba o to robiť dobré zápasy, nevyberá si súpera. Teraz to ukázal, keď sme mu ponúkli Avramovića, ktorý má podobný príbeh ako práve Milan.”

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Milan Ďatelinka zďaleka nie je posledná posila

Organizácia RFA už angažovala viacero bojovníkov z Oktagonu, ale aj iných menších organizácií. Marhanský naznačil, že by ďalšou posilou malo byť opäť hviezdne meno z domácej scény: „V najbližšej dobe navyše budeme ohlasovať ďalšie veľké meno. Malo by to byť koncom mája, možno začiatkom júna,“ povedal v nadväznosti na Ďatelinkov prestup.

Jeho meno ale ešte nemohol prezradiť, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou ide o bojovníka, ktorý má stále platnú zmluvu s inou organizáciou. „V každom prípade to bude naozaj veľké meno, ktoré podľa nás bude ako v médiách, tak u fanúšikov veľmi rezonovať,“ Marhanský prezradil, že pôjde o domácim fanúšikom známeho bojovníka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Vzhľadom na veľmi priateľský vzťah manažérky Niny Sedlákovej s vedením RFA prichádzajú špekulácie, že by to mohol byť niekto z bratislavského Octagon Fighting Academy, no ešte nič nebolo oficiálne potvrdené. Nechajme sa teda prekvapiť do začiatku júna, kedy bude táto nová posila oficiálne predstavená.

Zdroj: hashtag.sk, sport.cz
Odporúčame