Microsoft je na lodi: Kúpil spoločnosť Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov, majitelia PlayStation sa obávajú najhoršieho

Microsoft kúpil štúdio Activision za takmer 70 miliárd dolárov

Microsoft kúpil štúdio Activision za takmer 70 miliárd dolárov (Zdroj: Activision)

#Microsoft vie, že ak PlayStation kraľuje predaju herných konzol, oni musia zabrať inde. Preto sa rozhodli odkúpiť herné štúdio Activision a spolu s ním aj Blizzard a King za 68,7 miliárd amerických dolárov. Podľa vedenia Microsoftu a Xboxu ide o kľúčový obchod v ďalšom vývoji ich platformy.

„Snažíme sa investovať do obsahu, ktorý zaujme celý svet a predstaviť komunite novú éru hrania. Tá by mala poskytnúť diverzné hry pre všetkých,“ hovorí CEO Microsoftu Satya Nadella. Tento krok prichádza rok po tom, čo Microsoft kúpil Bethesdu za 7,5 miliardy. Xbox teda k dnešnému dňu vlastní už 23 first-party štúdií.


Šušká sa o zmenách: PlayStation pracuje na obdobe Xbox Game Pass


Majitelia Xboxu sa tešia

Ak si majiteľom Xboxu alebo hráš hry cez Game Pass na počítači, táto správa by ťa mala potešiť. Znamená to, že v najbližšej dobe sa v knižnici Game Pass objaví množstvo hier od Activisionu a to napríklad Overwatch, Diablo, niekoľko častí Call of Duty či Warcraft. Počítačový patch pravdepodobne dostane aj známa mobilná hra Candy Crush.

Sami sme zvedaví, či budú nové hry vychádzať do predaja a na Game Pass zároveň. Pozrime sa však na koniec roka 2021 – nová Forza aj Halo vyšli do predaja aj do knižnice v jeden a ten istá deň. Je viac ako možné, že aj najnovšie Call od Duty si zahráš v deň vydania zadarmo, ak máš predplatnú službu Game Pass. Xbox rozširuje svoju ponuku herných štúdií, aby priniesol verným fanúšikov stále nové a nové tituly.

Majitelia PlayStation sa obávajú

Majitelia PlayStation sa však oprávnene pýtajú: vyjdú nové hry od Activision aj na plejko? CEO odvetvia Xbox Phil Spencer upokojuje: „Plánujeme pridať do Game Passu množstvo hier z bohatej knižnice Activisionu. Tieto hry však patria na multiplaformy a budeme plne podporovať hranie z rôznych zariadení.“

V praxi to znamená, že aj hráči PlayStation budú môcť na svojej konzole naďalej hrať Call of Duty či Overwatch, ale na rozdiel od bezplatného prístupu v podobe Game Passu si budú musieť kúpiť kópiu hry. Microsoft má však predsa len jeden tromf v rukáve.

Podľa najnovších informácii sa nové diely Starfield a Elder Scrolls, ktoré vyrába Bethesda, dostanú exkluzívne na Xbox a PC. Vo vzduchu preto ostáva visieť otázka, či niečo podobné nečaká aj hernú sériu Call of Duty, Crasha Bandicoota či iné hry o štúdia Activision.

Zdroj: hashtag.sk, theverge.com, businessinsider.com
Odporúčame