Prelomil smolu a po skvelom taktickom výkone oslavuje výhru: Michal Martínek sa vrátil na víťaznú vlnu

Michal Martínek

Michal Martínek (Zdroj: Instagram/Michal Martínek)

#Český MMA bojovník ťažkej váhy Michal Martínek si pripísal na svoje konto debutové víťazstvo v najlepšej európskej organizácii KSW. V trojkolovom súboji bez výraznejších ťažkostí nabodoval domáceho Filipa Stawoweho. Taktickým výkonom a takmer bezchybnou obranou si zabezpečil 10. kariérne víťazstvo a v rebríčku ťažkých váh KSW sa vyšplhal na jedno z popredných miest.

Súper ho poriadne ani netrafil

Posledný zápas mal Michal Martínek v ruskej organizácii ACA. Ten dopadol najhoršie, ako len mohol a estónsky obor Denis Smoldarev Martínka vypol už v 1. minúte. Po ťažkom knokaute bol preto český „Blackbeard“ výrazne opatrnejší a spoliehal predovšetkým na svoju rýchlosť na úkor zbesilých prestreliek.

Na túto stratégiu Poliak Stawowy nedokázal nájsť odpoveď a všetky jeho výpady skončili len triafaním vzduchu. Na druhej strane Martínek výborne triafal z kontier a aj keď Stawowy nebol počas celého zápasu ani raz otrasený, jasne ťahal za kratší koniec. Michal Martínek vyhral v pomere 30:27 u každého bodového rozhodcu a upravil tak svoje skóre na 10:3.

K titulu to Michal Martínek nemá až tak ďaleko

Ťažká váha všeobecne vo svete je známa tým, že v nej zápasí minimum bojovníkov. Preto je v mnohých organizáciách pomerne jednoduché dopracovať sa k titulovej šanci, čo pokojne môže byť prípad aj práve Michala Martínka. V ťažkej váhe KSW je v súčasnosti dominantný šampión Phil De Fries, ktorý už má za sebou skalp takmer každého bojovníka KSW v tejto divízii.

Do zbierky mu chýba už len poľská legenda a bývalý strongman Mariusz Pudzianowski, ktorý ho s najväčšou pravdepodobnosťou najbližšie vyzve. Ak by sa Martínkovi podarilo udolať ešte jedno víťazstvo, ďalším potenciálnym vyzývateľom De Friesa by mohol byť pokojne český zástupca.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame