Pomáhaj s nami: Nezabudni na charitatívnu nálepku vianočného stromčeka z McDonald’s

Zdroj: McDonald's

Vianoce bez vianočného stromčeka? To si väčšina ľudí ani nevie predstaviť. Tak ako si nikdy nechce žiaden rodič predstaviť svoje dieťa choré a hospitalizované – nehovoriac o období v čase Vianoc, kedy túžime byť všetci spolu v kruhu rodiny. Bohužiaľ, choroba nepozná výnimky. Preto nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) podporuje detské oddelenie NÚDCH aj v týchto ťažkých časoch.

Vďaka dobrým ľuďom môžu zažívať deti pocit blízkosti v detských nemocniciach. Túto víziu RMHC aktívne podporuje aj spoločnosť McDonald’s, ktorá v rámci svojich charitatívnych aktivít predstavila novú limitovanú edíciu vianočných samolepiek v tvare vianočného stromčeka. Tie nájdu zákazníci  do konca decembra vo všetkých reštauráciách McDonald’s na Slovensku. Prostredníctvom týchto nálepiek v ponuke pomôžu zákazníci chorým deťom a ich rodinám v slovenských nemocniciach. Pomáhať tak môže každý z nás.

Kto rýchlo dáva, aj trikrát dáva

Nezisková organizácia RHMC podala aktuálne pohotovo pomocnú ruku najväčšej detskej nemocnici na Slovensku. Ani tá sa nevyhla náročnej situácii spojenej s ochorením COVID-19. Flexibilne tak reagovala na akútne materiálne a finančné potreby nemocnice, ktorej pomohla zariadiť oddychovú časť oddelenia v hodnote 1 956 eur.  K tejto sume navyše prispela zo zbierky zamestnancov na pomoc aj spoločnosť McDonald’s, ktorá zakúpila pre malých pacientov zásobu pohodlných vankúšov, hrejivých paplónov a mäkkej posteľnej bielizne v rámci dňa pomoci s názvom Giving Tuesday.  Pri tejto príležitosti zorganizovali zamestnanci centrály aj zbierku na nákup kreatívnych a tvorivých pomôcok pre hospitalizované deti na tomto oddelení. 

McDonald's
(Zdroj: PR článok/McDonald’s)

Darčeky nielen na Vianoce

Nezisková organizácia podporila najväčšiu detskú nemocnicu na Slovensku už viackrát. NÚDCH je dlhodobo na zozname nemocníc, ktorým sa snaží RMHC poskytovať zmysluplnú podporu, napríklad aj v podobe terapeutického ventilačného systému, ktorý je v týchto dňoch obzvlášť nápomocný. Minulý rok zároveň dokončila v tejto nemocnici urologické oddelenie v hodnote 31 343 EUR, kde zmodernizovala priestory jedálne a herne.  „Vážime si pomoc zo strany organizácie RMHC pri  zariadení pracoviska R2 pre pacientov s ochorením Covid – 19 a ich sprevádzajúcich rodičov pretože aj vďaka tejto pomoci môžeme našich pacientov liečiť v komfortnejšom a bezpečnejšom prostredí. Rovnako, aj naši lekári a sestry, pracujúci na tomto oddelení,  majú príjemnejšie zázemie. Vážime si  dlhodobú pomoc RMHC – vďaka nej majú naši detskí pacienti na lôžkových pracoviskách 7 nových herní,  terapeutický ventilačný systém, ktorý im pomáha s dýchacími problémami a akútnym respiračným zlyhaním. V mene našich malých pacientov ďakujem aj za množstvo darčekov, ktoré im spríjemňujú pobyt v nemocnici,“ povedal MUDr. Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH.

McDonald's
(Zdroj: PR článok/McDonald’s)

Vianočný stromček ako symbol pomoci

Nezisková organizácia pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach už od roku 2003 prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov a nového zariadenia pre detské oddelenia od roku 2003. Doposiaľ RMHC investovala do podpory detských nemocníc viac ako 680 000 Eur. Zakladateľom a hlavným partnerom slovenskej neziskovej organizácie RMHC je spoločnosť McDonald’s Slovakia. Príjmy neziskovej organizácie tvoria najmä príspevky do kasičiek v reštauráciách McDonald’s, realizácie zbierok prostredníctvom nálepiek v tvare symbolických ručičiek, či polovica z tržieb za predaj hranolčekov počas McHappy Day. Každoročný je tiež príjem z 2 %, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald’s a od rôznych darcov. V súčasnosti, vďaka konceptu reštaurácií novej generácie, môžu zákazníci zároveň prispievať na aktivity neziskovej organizácie RMHC aj formou zaokrúhľovania pri platbe na digitálnych kioskoch. 

Ronald McDonald House Charities plánuje výstavbu Rodinných izieb v slovenských nemocniciach Poslednú Vianočnú zbierku realizovala RMHC ešte  v roku 2019, kedy sa podarilo vyzbierať za vianočné vykrajovačky 56-tisíc EUR. Kvôli pandémii sa zbierka v roku 2020 neuskutočnila, no v plánovaní ďalších projektov na Slovensku organizácia neustále pokračovala. Zámerom je budovať v detských nemocniciach priestory určené pre rodiny malých pacientov tzv. Rodinné izby. Tu by si mohli rodiny priamo v nemocnici, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťaťa doplniť energiu, dať si drobné občerstvenie, osprchovať sa alebo si odpočinúť, aby mohli byť silní pre svoje deti.

Výstavbu plánovaných Rodinných izieb môžeš podporiť aj ty

Od 1. decembra si budú môcť zákazníci k svojmu obľúbenému jedlu v reštauráciách McDonald’s objednať limitovanú edíciu nálepiek v podobe vianočného stromčeka. Cena vianočného stromčeka je 1 EURO.

Zdroj: PR článok
Odporúčame