Talentované mladé dievča z osady: Kedysi behávala v balerínach, dnes sa stala majsterkou Slovenska

Kedysi behávala v balerínach, dnes sa stala majsterkov Slovenska

Kedysi behávala v balerínach, dnes sa stala majsterkou Slovenska (Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek)

#Len pred pár rokmi obletela médiami informácia, že mladé dievča z osady dokázalo vyhrať atletické preteky v Moldave nad Bodvou. Za normálnych okolností by na tom nebolo nič čudné. Annamária Horváthová však na pretekoch v roku 2018 štartovala v balerínach.

Fotka Annamárie obletela nie len Slovensko, ale objavila sa aj vo viacerých zahraničných médiách. Vďaka tomuto jej úspechu sa podarilo pre mladé dievča nájsť sponzora, ktorý jej zakúpil nové bežecké topánky. A nie len to! Taktiež sa jej podarilo zabezpečiť trénera.

„Jej fotografia vtedy obletela celé Slovensko a dostala sa aj do zahraničia! Oslovila tisíce ľudí! Vyvolala búrlivú diskusiu! Niektorí jej verili, iní nie!“ napísalo CVČ na svojom profile.

Dnes však toto mladé dievča šokuje svojím talentom opäť. Pred pár dňami sa totižto uskutočnila súťaž Majstrovstiev Slovenska dorastencov a dorasteniek v Košiciach. Kde opäť excelovala a vyslúžila si zlato v behu na 1500 m dorasteniek.


Jej úspech opäť obletel svet a ku gratuláciám sa pridal aj Michal Šimečka: „Obrovská gratulácia Annamárii, jej rodičom, trénerovi a všetkým ľuďom na Slovensku, ktorých sa jej príbeh dotkol a v uplynulých rokoch stáli pri nej, aby mohla makať na svojich snoch. Niekedy stačí málo, vľúdne slovo, dôvera a aspoň o kúsok lepšie podmienky, aby sa diali veľké veci.“

Zdroj: hashtag.sk, Facebook/Centrum voľného času CVrČek, Michal Šimečka • Progresívne Slovensko
Odporúčame