Majk Spirit čoskoro vydá album NOVÝ ČLOVEK 2: Čo od tohto projektu môžeme čakať?

Majk Spirit

Majk Spirit vydá album Nový človek 2 (Zdroj: Instagram.com/majkspirit)

#Pomaly sme už ani nedúfali, ale opak sa ukázal pravdou. Ešte tento rok totiž Majk Spirit vydá pokračovanie svojho kultového debutového albumu, ktorý v roku 2011 prepísal dejiny slovenskej rapovej hudby. Už čoskoro teda vyjde album Nový Človek 2 a my sme sa ti preto rozhodli spísať nejaké naše pocity a očakávania z tejto výraznej novinky. 

Speezy season v plnom prúde

Tento rok vydal Speezy svoj piaty sólo album s názvom Playlist. Na Majkove pomery šlo o kratší projekt, za to so samými silnými skladbami, medzi ktorými sme rozhodne nenašli žiadnu vatu. Album dostal aj tri vydarené klipy, z ktorých posledný bol vizuál na skladbu „Lifestyle“. Napriek tomu, že šlo o album v modernom zvuku, stále sme v nej našli dušu tak charakteristickú pre Majkove skladby. 

Ešte počas vydania spomínaného projektu sa však Speezy nechal počuť, že toho možno príde tento rok o čosi viac. A to sa pred pár týždňami aj naozaj potvrdilo!

Ľudia chcú iba zapadnúť

V rámci príprav na jeden z najočakávanejších domácich albumov tejto zimy sa s nami Majk Spirit postupne delí o krátke ukážky chystaných skladieb. Tematicky sa rozhodne môžeme tešiť na témy jemu vlastné, pričom hlbší význam skladieb je už u Speezyho takpovediac pravidlom. Avšak to neznamená, žeby sme nemali čakať nejaký ten hudobný posun, práve naopak.

Aj album Playlist, ale aj napríklad Artist boli ladené v citeľne modernom prevedení, pričom Majk sa nebojí zarapovať tvrdšie, ale aj melodicky, pričom práve v takejto rovnováhe sa nám jeho tvorba osobne páči najviac. 

Čosi viac z atmosféry albumu Nový Človek 2 sme aktuálne mohli nacítiť aj v podobe prvého oficiálneho tracku z tohto projektu. Včera o polnoci totiž vyšla na streamovacích službách skladba „SOS“, z ktorej je tá Majkova „duša“ vyladená práve s tou melodickosťou naozaj veľmi cítiť. Ide o pozitívnu skladbu, ktorá má za cieľ upriamiť pozornosť na lásku namiesto hejtu. A to sa v tejto dobe oplatí pripomínať si čoraz častejšie. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto je TOP 5 najlepších filmov, v ktorých si zahral legendárny Ice Cube

Naše očakávania

Úplne prvé správy o pokračovaní jedného z najzásadnejších domácich albumov sa objavili ešte na jeseň 2021. Od tejto doby sa však toho v Majkovej kariére udialo pomerne dosť, a tak sme si museli chvíľu počkať. Od albumu Nový Človek 2 však s prehľadom môžeme očakávať silný album, ktorý bude robiť česť Spiritovmu menu. 

V roku 2011 sa Majkovi podarilo „zresetovať“ domáci rap a oživiť ho tak. Od dvojky určite môžeme čakať čosi podobné, pričom rozhodne veríme, že bude rovnako nadčasová ako jednotka. Zároveň v dnešnej dobe tých kratších tracklistov by sme sa určite potešili opäť poriadnej zásobe mnohých skladieb, ktoré však budú každá svieža, ale silná.

A tak ako jednotka urobila zásadný zárez v rámci slovenského rapu, sme naozaj vo veľkom očakávaní toho, ako sa podarí urobiť Majkovi s dvojkou! Sme zvedaví a tešíme sa. Akonáhle budeme túto štúdiovku počuť, rozhodne sa od nás môžeš tešiť aj na našu recenziu. Do tej doby zostávaj naladený!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame