Si frustrovaný z bežnej roboty? Na pobreží Škótska hľadajú strážcu pre dva majáky!

Maják

Maják (Zdroj: Unsplash.com/ Paulius Dragunas)

#Iba málokto si vie povedať, že jeho práca je aj jeho koníčkom. Ak si frustrovaný „klasickou prácou“, máme pre teba niečo, čo by možno stálo za to odlíšiť sa od ostatných a ak si dušou dobrodruh, táto práca je práve pre teba!

Požiadavky sú jasné

Na členitom severozápadnom pobreží Škótska hľadajú strážcu, ktorého náplň práce bude „iba“ strážiť dva majáky. Zahŕňa to však pravidelnú kontrolu automatizovaných majákov Cape Wrath a Stoer Head. Takže sa pripravíš na mesačné návštevy a čo je dôležité spomenúť, musíš byť aj fyzicky zdatný. Maják Cape Wrath sa nachádza na najseverozápadnejšom cípe pevninskej Británie, zatiaľ čo maják Stoer Head je ďalej okolo pobrežia. Tým pádom je požiadavka byť fyzicky zdatný úplne na mieste.

Čo určite ďalej stojí za zmienku je fakt, že oba tieto majáky boli navrhnuté v 19. storočí inžiniermi zo slávnej škótskej rodiny Stevensonovcov, ktorej členom bol aj spisovateľ Robert Louis Stevenson. Návštevy majáku vraj veľmi ovplyvnili autorove príbehy Únos a Ostrov pokladov.

Istý Dr. Barry Miller, ktorý je strážcom majákov v Ayrshire a Gallowavy sa nechal počuť, že jeho práca ho veľmi obohacovala a bol s ňou spokojný. Totiž pred 20 rokmi prestal učiť a nevidel zmysel života. „Vo svojich 50 rokoch som sa rozhodol, že chcem zmenu a cítil som, že stále mám čo ponúknuť.“

Možno je teda načase ísť do najbližšieho fitka, oprášiť kondičku, pobaliť kufre a ak sa na teba usmeje šťastie, možno práve ty budeš týmto netradičným, no vskutku serióznym strážcom!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com, scientiacs.com
Odporúčame