Lil Wayne oslávil 40 rokov. Toto sú TOP songy jeho kariéry

Čo majú spoločné Bruce Wayne a Lil Wayne? Obaja sú superhrdinovia. Prvý je komiksový Batman, druhý je rapová ikona. Lil aktuálne oslávil 40. narodeniny. A to je ideálny dôvod na to, aby sme si pripomenuli TOP tracky jeho kariéry. Je ich neúrekom, preto sme vybrali pár takých, ktoré by ste mali poznať všetci. 

Lil Wayne je velikán

Lil Wayne sa narodil 27. septembra 1982 v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. V rap game oficiálne pôsobí od roku 1995. Je rok 2022 a stále toto meno rezonuje medzi najlepšími umelcami tohto žánru. Pripomeňme si niekoľko jeho songov, ktoré sa stali nesmrteľnými. Tu sú.

Rok 2012, song „Mirror“, na ktorom Lil spolupracoval s Brunom Marsom. Viac ako 744 miliónov views na YouTube. Song, ktorý ide pod kožu, skladba, na ktorú sa jednoducho nedá zabudnúť.

A čo „No Love“ s Eminemom? Nebudeme preháňať, keď napíšeme, že tento track je jednou z najlepších spoluprác, akú či už Wayne alebo Eminem absolvovali. Skladbe „No Love“ nechýba doslova nič. Veď posúďte sami.

„Lollipop“ si pamätáte? Táto Wayneova spolupráca, kde sa objavuje aj Static, možno nie je taká diskutovaná ako vyššie spomenuté songy. Treba si ale uvedomiť, že na YouTube má viac ako pol miliardy views. Áno, pol miliardy!

„Sucker for Pain“ je o niečo novší track, aj tak má už približne šesť rokov. Na tejto spolupráci sa stretlo tak veľa talentovaných ľudí, že to až nie je možné.

K „Drop The World“ pravdepodobne nič netreba písať. Alebo?

Na záver si pripomenieme ešte túto ikonickú spoluprácu.

Ako píšeme vyššie, Lil Wayne sa objavil počas svojej kariéry na veľkom množstve songov, ktoré si budeme pripomínať naveky. Je to umelec, ktorý našiel recept na úspech, predral sa na vrchol a získal rešpekt naprieč celým rapovým spektrom. A to je zrejme ešte cennejšie ako všetky zarobené peniaze.

V LA sa opäť strieľalo. V Comptone umrel ďalší rapper

Bude ťa zaujímať: Separ vycestoval do Spojených štátoch amerických, kde pre svojich priaznivcov pripravil nový singel. Nebude chýbať ani videoklip priamo z ulíc New Yorku. Ak sa chceš dozvedieť viac a vidieť Separa tancovať, klikni na náš web.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mladý slovenský raper to skúša v angličtine. Ako znie jeho rap?

Photo credits: Instagram/Lil Wayne

Odporúčame