LG predstavuje svoj prvý herný notebook: V nenápadnom dizajne sa ukrýva nadupaný procesor aj nová grafická karta

Prvý herný notebook od LG

Prvý herný notebook od LG (Zdroj: LG)

#Spoločnosť LG v roku 2021 skončila s výrobou smartfónov. Zamerala sa však na iné odvetvie a svetlo sveta uzrel ich prvý herný notebook. Model LG UltraGear 17G90Q nie je notebookový debut, LG ich vytvorilo už niekoľko, no skôr sa zameriavali na myšky, klávesnice a slúchadlá. Vidieť poriadny procesor a grafickú kartu v peknom a jednoduchom tele je preto príjemné osvieženie na začiatok roka.


Hrali sme nový Matrix Awakens na PS5: Unreal Engine 5 je budúcnosť herného priemyslu


Krásny zvonku

Jednoduchý a striedmy dizajn je vyhotovený z hliníkového rámu a hliníkového tela. Aj napriek veľkému telu má 2,6 kilogramu, čo na jednu stranu nie je málo, no stále optimálne na herný notebook. Klávesnica s nízkym zdvihom ponúka rovnomerné podsvietenie, ktorému je možné upravovať intenzitu aj farbu. Nechýbajú USB-C, USB-A, HDMI a dokonca aj microSD slot.

Obrazovka o veľkosti 17,3 palca s Full HD rozlíšením má 178° pozorovací uhol. Čo však hráčov viac poteší, je až 300 Hz obnovovacia frekvencia. Displej vie zobraziť 99% sRGB. Prihlásiť sa dá aj odtlačkom prstu, ktorý je priamo v power button. Štandardom sú už najnovšie verzie Wi-Fi 6 a bluetooth. Zvonku sa dá hovoriť o elegantnom notebooku, ktorý by si si možno pomýlil s ultrabookom. Jeho vnútorné parametre však z neho robia špičku gamingu.

UltraGear 17G90Q je krásny zvonku a výkonný vnútri
UltraGear 17G90Q je krásny zvonku a výkonný vnútri (Zdroj: LG)

Výkonný zvnútra

Srdcom celého notebooku je procesor Interl 11. generácie. Či budeš potrebovať i5, i7 alebo i9, už výrobca nechá na teba. Taktiež sa sám rozhodni, či potrebuješ na začiatok 16 alebo 32 GB RAM. Výhodou sú dva sloty, takže v budúcnosti nemáš problém dokúpiť druhú operačnú pamäť a dostať sa až na 64 GB. No a na výber je aj grafická karta. Najsilnejší model obsahuje Nvidia GeForce RTX 3080 Max-Q. Aj napriek tomu, že ide o mobilnú grafickú kartu, stále ponúka skvelý výkon.

Novinka od LG bola predstavená ešte koncom decembra. Začiatkom tohto roka vyjde v Južnej Kórei, pričom postupne bude notebook expedovaný do ďalších krajín. Dosiaľ sme nedostali ani informácie o nacenení. Ak sa ale pozrieme na parametre, funkcie, celkový výkon a najnovší operačný systém Windows 11, je nám jasné, že tento krásavec sa pod dve tisícky nedostane.

Zdroj: hashtag.sk, thegamer.com
Odporúčame