Dobrodružné leto pre celú rodinu: Pozri si trailer k novému filmu Letní rebeli, ktorý už čoskoro dorazí do našich kín

Záber z filmu Letní rebeli

Záber z filmu Letní rebeli (Zdroj: CinemArt)

#Slovensko-nemecká koprodukcia prinesie do kín už 13. augusta rodinný film Letní rebeli. Objavia sa v ňom herci zo Slovenska, Nemecka i Čiech, nakrúcalo sa najmä na Slovensku. Pozri si trailer filmu pre deti a ich rodičov, ktorých sa v našom regióne nakrúca v dnešnej dobe veľmi málo.

Nevšedná práca s detskými hercami

Filmov, v ktorých deti nielen účinkujú, ale ktoré sa priamo detských životov a tém s nimi súvisiacich dotýkajú, vzniká na Slovensku málo, napriek tomu, že ide historicky o jeden z našich najobľúbenejších formátov. Výberu detských hercov, Slovenky Liany Pavlíkovej a Čecha Eliáša Vyskočila, predchádzalo viacero castingových kôl, kde sa kládol dôraz nielen na ich individuálne vyžarovanie a výkony, ale aj na ich vzájomnú spoluprácu a porozumenie si.

Záber z filmu Letní rebeli
Záber z filmu Letní rebeli (Zdroj: CinemArt)

Eliáš a Liana boli od začiatku veľmi prirodzení, a to aj keď hrali filmovú postavu,” spomína na začiatky spolupráce režisérka Martina Saková, “Obaja po tom navyše veľmi túžili, tešili sa na nakrúcanie.” Spolupráca s nimi bola výborná a výsledkom je film, ktorý svoju svetovú premiéru zažil v Južnej Kórei na 15. ročníku medzinárodného festivalu pre deti a mladých BIKY (Busan International Kids & Youth Film Festival).

Trailer plný letného dobrodružstva

Film bude súťažiť na viacerých detských filmových festivaloch, vidieť ho budú môcť nielen detskí diváci v Čechách, kde bude mať európsku premiéru na festivale v Zlíne, vo Švédsku, Nórsku, Taliansku či Nemecku. “Pre potreby prezentácie filmu na rozličných medzinárodných trhoch sme vytvorili niekoľko alternatív trailerov, pri ktorých sme zohľadňovali národné špecifiká jednotlivých krajín,” uviedla slovenská producentka filmu Katarína Krnáčová zo spoločnosti Silverart, “Veľmi sa tešíme, že slovenskému publiku môžeme predstaviť trailer, ktorý, verím, zaujme a od 13. augusta sa spoločne všetci stretneme v kine.”

Záber z filmu Letní rebeli
Záber z filmu Letní rebeli (Zdroj: CinemArt)

Množstvo slovenských lokácií

Film Letní rebeli sa nakrúcal prevažne na Slovensku, niektoré obrazy sa realizovali v Nemecku. Zahrali si v ňom aj neherci z miest a obcí v hornej Nitre, najmä v Handlovej. Vo filme budú môcť regiónu znalí spoznať ulice ako 29. augusta, Duklianska, Švermova, Parková, Poštová, Partizánska, Štrajková, Krššáková či Mierové námestie. Nakrúcalo sa ale vo viacerých slovenských mestách, okrem Handlovej to boli mestá Prievidza, Nová Dubnica a Trenčín, v Nemecku sa nakrúcalo v Drážďanoch na pobreží Baltického mora a na rieke Isar.

Film finančne podporil Audiovizuálny fond aj v spolupráci s SPP, európsky fond Creative Europe – MEDIA a nemecký fond BKM, Kuratorium junger deutscher Film a DFFF. Slovenským koproducentom je RTVS.

Záber z filmu Letní rebeli
Záber z filmu Letní rebeli (Zdroj: CinemArt)

Synopsa

Letné prázdniny: jazdy v dodávke, dedko, splavovanie priezračných riek na Slovensku, epická zábava. Asi tak by sa dali opísať očakávania 11-ročného Jonáša pri predstave svojich letných prázdnin. Jeho rodina sa však po smrti otca od seba vzdialila a Jonášova matka Beate sa rozhodla, že namiesto toho, aby išli na leto na Slovensko, ako to robievali s otcom, pôjdu si vychutnať zdravé prímorské podnebie k tete. Jonáš si teda zbalí svoje veci a naplánuje dokonalý a spočiatku absolútne utajený útek k dedovi Bernardovi na Slovensko.

Po príchode však veľmi rýchlo pochopí, že smrťou otca sa zmenil aj dedko. Starý železničniar na dôchodku neprežíva práve najlepšie obdobie. Jonáš sa rozhodne, že to musí zmeniť. Čoskoro sa k nemu pridáva nová kamarátka Alex, s ktorou zrealizujú množstvo dobrých nápadov až na hranici zákona. Dôsledky na seba nenechajú dlho čakať: polícia je im na stope a deti sa musia vyrovnať s prvým podnikateľským neúspechom. Naštrbí to nielen celkovú pohodu, ale aj ich vzájomný vzťah. Zdá sa, že už nič nebude tak ako predtým, no čoskoro sa ukáže, že všetko bude ešte lepšie. Prázdniny neskrotíš!

http://www.filmletnirebeli.sk

Zdroj: Tlačová správa, CinemArt
Odporúčame