Na Mesiac poletí aj známy český choreograf: Stal sa súčasťou posádky

V roku 2023 sa uskutoční let na Mesiac (Zdroj: Unsplash.com/ SpaceX)

#Predstav si, že máš približne na 18 mesiacov odletieť zo zemského povrchu do vesmíru. Japonský miliardár si vybral desať členov posádky, s ktorou započne prvú misiu na Mesiac, kde budú na palube len umelci. S niečim takým prichádza veľká zodpovednosť. Členom posádky je aj český umelec, poď zistiť aký.

Yusaka Maezaw zbohatol ako online predajca módy a nedávno oznámil let na Mesiac. Misia ponesie názov dearMoon. Na cestu by mali použiť vesmírnu loď SpaceX. Let je naplánovaný na rok 2023, dátum sa môže ešte meniť, pretože Starship nebol schválený na obežnú cestu okolo Zeme, nie to ešte na Mesiac. Okrem toho čaká aj Federálny úrad pre letectvo, ktoré musí vyhodnotiť miesto štartu, ktoré je zatiaľ v južnom Texase.

Spolu s miliardárom si pocestuje aj DJ, producent Steve Aoki, tvorca kanálu Everyday Astronaut Tim Dodd, Karim Iliya, ktorý je fotograf, dokonca si jeho fotky mohol vidieť aj v National Geographic Magazine. Rhaiannon Adam, ďalšia fotografka, na Mesiac poletí aj filmár Brendan Hall spolu s indickým hercom Devom Joshim. Svoje miesto získal aj juhokórejský raper TOP. Podporné členky sú aj tanečníčka Miyu a snowboardistky Kaitlyn Farrington. Svoje miesto si zaslúžil aj tanečník, ktorý pochádza z Česka Yemi AD.

K svojej ceste sa vyjadril na svojom Instgrame krátkymi slovami: ,,Ťažko slovami vyjadriť, akú hlbokú pokoru cítim! Robím to preto, aby som všetkým kreatívnym ľuďom pripomenul jedno: Nezáleží na tom, ako začnete svoju cestu, ale kam mierite. Dnes dokazujeme, že s predstavivosťou sa nášmu potenciálu medze nekladú! Ľúbim vás.“ Uvidíme, kedy odštartuje táto posádka na prvý turistický let na Mesiac.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame