Merať si sily na domácom pieskovisku im nestačilo: Dve postojárske hviezdy zamierili do najväčšej európskej organizácie

Leo Brichta po zápase

Leo Brichta oslavuje výhru po zápase (Zdroj: RFA)

#Jedna z najväčších hviezd ľahkej váhy českého a slovenského MMA Leo Brichta si nedávno odbil svoj debut v novovzniknutej organizácii RFA. V ňom ťahal za dlhší koniec a pripísal si ukončenie už v 1. kole. Zmenou organizácie sa mu zároveň aj upravila zmluva, ktorá mu nezakazuje štart v poľskej KSW. To sa Brichta rozhodol využiť a dohodol sa s najlepšou európskou MMA organizáciou na vzájomnej spolupráci.

Výstup z komfortnej zóny

Leo Brichta už prakticky od začiatku jeho profesionálnej MMA kariéry zápasil len na domácej scéne. Po pár zápasoch v menších českých organizáciách prestúpil do Oktagonu. V ňom si až na prehru s Ronym Paradeiserom poradil s každým jedným súperom, pričom drvivú väčšinu z nich ukončil pred limitom. Svojím agresívnym štýlom a originálnym zmyslom pre humor si získal množstvo fanúšikov.

Pre novovzniknutú organizáciu RFA sa stal jedným z najväčších terčov záujmu a okolo jeho mena došlo k menším prestrelkám medzi vedením Oktagonu a RFA. Brichta napokon štartoval na otváracom podujatí tejto organizácie a zvíťazil submisiou nad rakúskym súperom už v 1. kole.

Teraz si to ale Brichta prvýkrát v kariére namieril za hranice a rovno do najprestížnejšej európskej organizácie, do KSW. Tá mu môže ponúknuť v ľahkej váhe množstvo veľmi kvalitných mien, na čele so šampiónom Marianom Źiolkowskym alebo jeho posledným neúspešným vyzývateľom Borisom Mańkowskym.

Nedocenená hviezda postojárskych disciplín zaujala Poliakov

Okrem Lea Brichtu sa pod taktovkou KSW predstaví aj Luboš Lesák. Toho poznajú fanúšikovia predovšetkým zo série Oktagon Underground, kde ho vyradilo z pyramídy zranenie. Lesák sa prebojoval až do českého finále, kde ho mal vyzvať neskorší celkový víťaz Tadeáš Růžička.

Lesák si vzápätí odbil svoju MMA premiéru v menšej organizácii MMAsters League, kde zdolal ukrajinského súpera už v 1. kole. Vo veľmi zaujímavom súboji dvoch strikerov si zmeral sily pod hlavičkou Oktagonu proti Vladimírovi Lengálovi a predovšetkým vďaka jeho zemiarskym schopnostiam udolal výhru na body.

Teraz Lesáka čaká ďalší zápas proti ešte stále len nováčikovi v MMA Poliakovi Wojciechovi Kazieczkovi. Ten má momentálne skóre 1-0 a v jeho doterajšej kariére sa venoval hlavne kickboxu. To majú obaja bojovníci spoločné a tento súboj sľubuje poriadnu postojársku bitku.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame