Bavila celý internet, dnes navždy odišla: Legendárna sučka Kabosu už žiari v psom nebi

Podoba zosnulej Kabosu bavila ľudí viac ako desať rokov (Zdroj: Freepik/freepik)

#Kto by nemiloval vtipné memečka? Mnohokrát sa z nevinných snímok stali virálne trendy, ktoré kolujú po sociálnych sieťach pokojne aj desať rokov. To je prípad aj fotky sučky Shiba Inu menom Kabosu, ktorá dnes po dlhodobom boji s chorobou odišla do psieho neba.

Legendárne meme

Poznáš memečka, v ktorých vystupuje sympatický psík v rôznych spoločenských pozíciách? Fotka bola často doplnená o farebné titulky v komiksovom štýle a vyjadrovala prekvapenie, faux pas či akýsi vnútorný monológ osoby.

Ľudia ho s radosťou využívajú na komentovanie svetových udalostí a správ, popkultúry ale aj útokov na vážených predstaviteľov. Meme so Shiba Inu baví užívateľov sociálnych sietí už roky a nikto si ho nespája so smútkom. Až doteraz, kedy portál NBC News neinformoval o smrti legendárneho havkáča.

Správa z blogu

Majiteľka z Japonska na svojom blogu informovala fanúšikov prostredníctvom básne plnej bolesti, ktorú neskôr doplnila aj ďalšími informáciami. „Práve som ju hladila, keď zomrela,“ uviedla v smutnom odkaze. „Myslím, že Kabo bola najšťastnejším psom na svete. A ja som bola jej šťastnou majiteľkou,“ vyhlásila.

Sučka Kabosu, hviezda internetových „doge“ memov, odišla do psieho neba v piatok, 24. mája. „Ráno o 7:50 upadla do hlbokého spánku. Zomrela potichu, ako keby spala,“ zverila sa majiteľka. Na počesť svojej štvornohej priateľky plánuje usporiadať 26. mája rozlúčkový večierok pre priateľov.

Nečakaná sláva

Legendárna fotka nenápadného psíka sa stala virálom približne okolo roku 2013, no vyhotovená bola ešte v roku 2010. Práve na svoj blog ju pridala majiteľka, ktorá ešte netušila, akú lavínu zábavy spustí. „Odkedy Kabosu prišla do môjho domu, udiala sa mi séria zázračných vecí. Obohatila môj život a obdarovala ma kopou neoceniteľných momentov,“ povedala majiteľka pre portál.

Napokon sama zostala zmätená z toľkej internetovej slávy, ktorú si jej miláčik vyslúžil. „Ničomu som nerozumela a stále tomu nerozumiem,“ povedala skromne majiteľka zosnulej sučky.

Podoba zosnulej Kabosu bavila ľudí viac ako desať rokov, dokonca sa stala tvárou kryptomeny. Ako uvádza zdroj, Dogecoin vzdal hold psovi na sociálnej sieti X dojemným postom, v ktorom uviedli, že „bola bytosťou, ktorá poznala len šťastie a neobmedzenú lásku“, čo potvrdzuje aj slová trúchliacej majiteľky.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame