Počul si už o The Lamp Story? Z dávnej creepypasty je dnes trend na TikToku

Príbeh známy ako The Lamp Story je mimoriadne desivý, no dnes je hitom TikToku (Zdroj: Unsplash/Yash Patel)

#Strašidelné príbehy kolujúce po internetoch, ktoré poznáš aj pod menom creepypasta, majú mnohí radi doteraz. Za tie roky sa len na Reddite objavila záplava všemožných príspevkov, medzi ktorými by si ale určite našiel aj zaujímavé či silné príbehy. Jedným z nich je aj pomerne starý depresívny príbeh známy ako The Lamp Story, ktorý by si si určite mal prečítať. Dnes je z neho totiž hit nielen na TikToku.

Ako to celé začalo?

Ak si o The Lamp Story doteraz nepočul, na začiatok by si mal poznať pozadie tejto creepypasty. V roku 2012 uverejnil na Reddite používateľ temptotosssoon príspevok, ktorý mal byť reakciou na otázku, či už niektorý z ostatných používateľov zažil hlboké citové prepojenie s niekým, o kom sa mu snívalo, a keď sa prebudil, cítil sa zle, keďže dotyčný nikdy neexistoval.

Desivý príbeh, ktorý temptotosssoon napísal, dokáže vyvolať v človeku tiesnivé pocity aj dnes. V ňom prežil autor príspevku zažil nepríjemnú zrážku s mohutnejším človekom, v dôsledku ktorej spadol na zem. V stave bezvedomia prežil „a different life“, sen, ktorý ti teraz v skratke popíšeme. 

Sen, aký by si (ne)chcel snívať

V sne spoznal krásnu dámu, do ktorej sa zaľúbil. Neskôr sa zobrali, narodila sa im dcéra a neskôr aj syn.
Mal dobré zamestnanie, krásnu ženu a deti, ktoré pre neho boli všetkým. Jedného dňa však zistil, že lampa v jeho izbe je akási iná. V tej chvíli akoby zamrzol. Celú noc nespal, nasledujúce ráno nešiel do roboty. Na tú lampu hľadel 3 dni. Jeho žena si o neho robila starosť, ktorá vyvrcholila jej odchodom do rodičovského domu, kde so sebou zobrala aj svoje deti.

Vzápätí sa autor príspevku začal preberať. S vedomím prichádzali aj hlasy, krik a čudné zvuky, tiež bolesť. Nasledujúce tri roky mal depresiu, nedokázal sa spamätať zo straty svojej rodiny, ktorá nikdy neexistovala. Aj teraz (respektíve v dobe uverejnenia príspevku) občas vidí svojho syna, ktorý by mal päť rokov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok highlighty: Aj tebe lezie na nervy kamoš, ktorý rieši iba svoj fasting?

Na konci príspevku temptotosssoon napísal, že jeho príbeh môžu ostatní rozvíjať či sa ním inšpirovať, ako len budú chcieť. No a presne to sa aj stalo. Za spomenutie stojí napríklad animovaná verzia príbehu The Lamp True Horror Story Animated z roku 2020.

Trend na TikToku

Tento starý príbeh, ktorý bol najprv uverejnený na Reedite, sa pomerne nečakane stal trendom na TikToku. Hoci v roku 2012 nemal príbeh žiadny oficiálny názov, dnes ho TikToková obec pozná ako The Lamp Story. TikTokerka @helen_christie je jednou z prvých tvorkýň, ktorá The Lamp Story poňala po svojom a jej video má dnes viac ako 14 miliónov pozretí. Video je vizuálnou ukážkou toho, čo mohol muž, ktorý stojí za pôvodným videom, vidieť v momente, keď začal naberať vedomie.

@lifeastoldbysam

#thelampstory #thelamp #redditstories #redditreadings

♬ original sound – Samantha Urry

Práve úspech tohto videa inšpiroval ostatných tvorcov k tvorbe vlastných interpretácií dávnej creepypasty. Niektorým z nich sa dostalo aj celkom slušného úspechu. Hoci samotná „predloha“ ani náhodou nie je veselá, viacero TikTokerov si z nej zobralo námet a vytvorili vtipné videá, z ktorých niektoré stoja za pozornosť.

@lifeastoldbysam

#thelampstory #thelamp #redditstories #redditreadings

♬ original sound – Samantha Urry

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, knowyourmeme.com
Odporúčame