Kúsok od Slovenska nájdeš cintorín opustených stíhačiek: Pozri sa s nami na tie najlepšie kúsky

Photo by Jacek Dylag on Unsplash

#Stíhacie lietadlo (hovorovo aj stíhačka) je druh vojenského lietadla, ktoré je určené predovšetkým na boj proti iným lietadlám. Osádku tvorí väčšinou jeden pilot, zriedkavejšie dvaja. Stíhacie lietadlá sú zväčša menšie, rýchlejšie a obratnejšie, ako väčšina ostatných vojenských lietadiel, mávajú lepší pomer ťahu/výkonu a hmotnosti. Ich vývoj bol reakcia na narastajúce používanie lietadiel, vzducholodí a balónov na prieskum, pozorovanie a útoky na pozemné ciele počas prvej svetovej vojny.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Po celom svete sa stále vyvíjajú nové a lepšie typy stíhačiek, ktoré svojimi vlastnosťami vždy prekonajú predchádzajúcu generáciu. To je samozrejme dobré a pokrok je potrebný, no logicky to znamená aj to, že staré stíhačky raz musia pristáť a zo zeme sa už neodlepia. Tak je to aj v prípade tých, ktoré si bol v Maďarsku pozrieť urbexer známy ako SK Adventures.

Jeho tvorba sa kvalitou videa (nehovoriac o komentároch vo videu a naštudovaniu si danej problematiky) rozhodne nemôžu rovnať ostatným urbexerom. A je to citeľné aj pri tomto. To však nijako nekazí samotný dojem z rozsiahleho cintorína stíhačiek, ktorý si vďaka nemu môžeš vo videu prehliadnuť.

Zaujíma ťa život youtubera? Prečítaj si knihu skvelého PPPítra

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame