Amerika je najväčším producentom kukurice na svete: Kedysi sa ňou platilo, dnes leží na pultoch obchodov

Kukurica

Kukurica (Zdroj: Unsplash.com/Woulter Supardi Salari)

#V Spojených štátoch sa bez nej nezaobíde žiadna gril párty, ale miluje ju celý svet! Je taká populárna, že sa pestuje na každom kontinente okrem Antarktídy.

Slávny miešanec

Je to taký kríženec zeleniny a obilia, no v skutočnosti patrí do rodiny tráv a pestuje sa na obrovských poliach. A určite nebudeš prekvapený z faktu, že USA je najväčším producentom kukurice na svete a nachádza sa tam takzvaný „kukuričný pás“.

Kedysi aj ako platidlo

V časoch prvých usadlíkov bola v Severnej Amerike kukurica taká cenná a dôležitá, že sa používala ako peniaze a platilo sa ňou za iné produkty. V dnešnej dobe, keď je jej dostatok na poliach a následne i na pultoch v obchodoch, by ťa ani nenapadlo, že vtedy zohrávala tak významnú úlohu.

Sladká a ešte sladšia

Existuje celkovo sedem druhov kukurice a každý z nich má konkrétnu oblasť použitia- takzvaný Konský zub, tvrdá alebo obyčajná, divoká, pukancová, bez nej si málokto vie predstaviť večer v kine, alebo pri telke v spoločnosti svojich kamošov.

Tiež je aj kukurica na múku, škrobnatá a tá najchutnejšia je samozrejme, cukrová. Má širokú škálu využitia. Je na tebe, či si ju vychutnáš ako čerstvú, konzervovanú, alebo ako kašu.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame