Kto je Sima Martausová? Z nenápadnej speváčky je dnes hviezda, ktorá si piesňami podmanila celé Slovensko

Sima Martausová. Zdroj: YouTube/Sima Martausová

#Slovenská veriaca speváčka a pesničkárka z Považskej Bystrice, ktorá svoju vieru pretavuje aj do svojich pesničiek, bývalá divadelná herečka a členka Radošinského naivného divadla. Reč nie je o nikom inom, než o Sime Martausovej

Vizitka: 

Vlastným menom: Simona Martausová
Dátum narodenia: 26. 2. 1988
Hudobné nástroje: gitara
Žánre: folk, gospel, pop
Pôsobenie: 2009 – súčasnosť 

Kapela: 

Igor „Ajdži“ Sabo – bicie
Martin Zajko – gitary, mandolíny, ukulele
Pišta Lengyel – gitara
Martin Gašpar – kontrabas, basová gitara
Martin Wittgruber – klávesy, akordeón 

 

Mladosť

Sima pochádza z Považskej Bystrice. Vyštudovala strednú priemyselnú školu, konkrétne odbor technicko-informačné služby. Keď mala 18, strávila pár mesiacov vo francúzskom mariánskom pútnickom mieste ako dobrovoľníčka v kuchyni. Neskôr chcela ísť študovať architektúru, no nevyšlo jej to a nakoniec vyštudovala divadelné umenie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Práve popri štúdiu sa začala venovať hudbe. 

Sima Martausová. Zdroj: YouTube/Sima Martausová

Prelomový rok 2009

V tomto roku Sima vyhrala spevácku súťaž Gospel talent, ktorú organizoval Richard Čanaky a Rádio Lumen. Bol to úplne prvý ročník tejto súťaže. Vo finále sa predstavila s piesňou „Nádherný svätý“. Práve toto víťazstvo naštartovalo jej spevácku kariéru.

Debutový album

V roku 2012 vydala svoj debutový album, ktorý dostal názov „Vyzliecť si človeka“. Vydala ho vo vydavateľstve Studio Lux. Na albume sa nachádzajú najmä popové a gospelové piesne. Medzi nimi je aj pieseň „Nádherný svätý“, s ktorou vyhrala súťaž. Okrem tejto tam môžete nájsť piesne ako „Sama“, „Labute“, „Vojna“ a mnohé ďalšie. 

Nový rok, nový album, nová kapela

Nový rok, nový album. Tohto hesla sa asi Sima držala, keďže svetlo sveta uzrel v roku 2013 album „Dobrý deň, to som ja“, ktorý bol vydaný vydavateľstvom Agentúra JOMA. Ide o folkový album, ktorý bol nahratý v štúdiu Cobra sound. Tento album bol ocenený aj platinovou platňou. V tomto roku sa tiež zoznámila s hudobným manažérom Jozefom Šebom, ktorý ju zoznámil s hudobnou kapelou, s ktorou začala čoskoro hrávať. 

Roky 2014-2019

Vo februári 2014 získala Sima so svojou kapelou ocenenie Objav roka 2013. V tom istom roku vydala album „Na pravom poludní“. O rok neskôr prichádza album „Smej sa duša moja“. Album je podobný predchádzajúcim dvom, no v niečom predsa iné. Obsahuje takisto autorské piesne, niektoré veselšie, iné smutnejšie. Nahrávka obsahuje aj duet s legendárnym Richardom Müllerom.

Jej najnovším počinom je album „Len tak sa stíším“, ktorý prišiel na svet začiatkom roka 2019. Na tejto nahrávke môžeme nájsť hity ako „Čaro obyčajných vecí“ alebo „Nenahraditeľná“. Práve posledne spomínaná pieseň sa hrala aj v mnohých rádiách na dennom poriadku. 

Sima sa aj naďalej venuje hudbe. Zore, Srdce nepokojné či Láska vyháňa strach si získali obrovský úspech. Čo na nich povieš ty?

V roku 2021 sa speváčka vydala za svojho partnera a prijala priezvisko Magušinová. Jej pôvodné meno Martausová používa ako umelecké. V súčasnosti sa venuje koncertovaniu a príprave ďalších piesní pre svoje publikum.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame