Kto je Samuel Hošek? Úspešný umelec, ktorý svojím talentom zaujal aj slávne osobnosti

Samuel Hošek

Poznáš Samuela Hošeka? (Zdroj: Instagram/samuel_hosek)

#Jeho tvár poznáme nielen zo zaujímavých hudobných klipov, ale aj z billboardov či reklám. Po niekoľkých úspešných spoluprácach s najlepšími hudobníkmi česko-slovenskej scény, vydal mladý hudobník Samuel Hošek pred pár týždňami aj svoj debutový album. Na ňom prostredníctvom piesní popisuje formovanie svojho vlastného ja.

Vizitka:

Meno: Samuel Hošek
Bydlisko: Bratislava
Charakteristika: spevák, umelec, výtvarník
Spolupracoval s: Fallgrapp, Supa, Martin Matys

K umeniu má blízko

Samuel má k hudbe blízko už od útleho detstva, keďže jeho obaja rodičia hrali v orchestri. Nie je teda prekvapením, že sám od mala spieval a dokonca aj kreslil. Svoj talent neprestal rozvíjať ani po štúdiu na osemročnom gymnáziu, keď nastúpil na Divadelnú fakultu VŠMU v Bratislave. Bábkoherectvo ho ale nakoniec nechytilo natoľko, aby v jeho štúdiu chcel pokračovať naďalej.

Mladý umelec sa rozhodol svoju pozornosť zamerať na spev. Jeho ďalšie kroky tak viedli do Prahy, kde úspešne ukončil štúdium jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka. Samuel si tak postupnými krokmi začal otvárať dvere do sveta umelcov.

Po boku hviezd

Jeho kariéra sa naplno začala rozbiehať ešte v roku 2015, kedy vydal debutový singel Own World. V tom čase, ako sám hovorí, ešte nevedel pre koho a ako samotné skladby písať. V nasledujúcom období preto začal svoju pozornosť oveľa viac sústrediť na prerábku známych skladieb do jazzovej podoby.

So svojou kapelou Samuel Hošek jazz band prerobili skladby ako Hello od speváčky Adele, Numb od skupiny Linkin Park či Wrecking Ball od Miley Cyrus. Talentovanému spevákovi sa tak postupne otvárala cesta k viacerým zaujímavým hudobným spoluprácam. Okrem skupín Ľudové mladistvá či Fallgrapp, Samuel spolupracoval aj s rapermi Supom a Martinom Matysom.

Postupne si ho začali všímať aj ďalšie známe mená česko-slovenskej hudobnej scény. Ako vokalista sa objavil po boku umelcov ako Ben Cristovao, Majk Spirit či dokonca Marika Gombitová. V rámci Fifty Fifty Tour sa objavil taktiež po boku českej legendy, Lucie Bílej. Medzi jeden z jeho posledných projektov patrí aj televízna súťaž Superstar. V predposlednej sérií, ktorá sa konala v roku 2018, si zaspieval ako vokalista.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Hošek (@samuel_hosek)


Samuel Hošek prichádza s debutovým albumom Our Time is Now


Chce rozprávať príbehy

Po rokoch spoluprác a koncertovania sa Samuel rozhodol pre vydanie svojho prvého albumu. Zásadnú úlohu pri tom zohrala práve spolupráca s kapelou Fallgrapp a jej lídrom Jurešom Líškom. Keď do štúdia priniesol demo verziu piesne Home, ešte netušil, že z nej onedlho bude jeho ďalší úspešný singel. Skladbou Home začal podľa vlastných slov mladý hudobník mapovať svoj vlastný život. Opisuje v nej zaľúbenie a tiež akýsi prechod z detstva do dospelosti, kedy si človek začína budovať už svoj vlastný domov, priestor a čaká na osobu, s ktorou by svoj život chcel prežiť.

Od prvej chvíle si s muzikantom Jurešom Líškom sadli natoľko, že začali spolu pracovať aj na ďalších skladbách. Postupne sa tak z niekoľkých pripravovaných piesní začalo črtať aj vydanie prvého albumu. Ten uzrel svetlo sveta koncom minulého roka. Na deske Our Time Is Now sa nachádza celkovo 12 skladieb, ktoré vynikajú predovšetkým svojou neobyčajnosťou. Dá sa povedať, že na albume nájdeme kúsok zo všetkého, a preto ho možno považovať za jeden z najrozmanitejších albumov na slovenskej hudobnej scéne.

Mladý spevák tvrdí, že prostredníctvom hudby chce rozprávať príbehy a poukazovať aj na rôzne vážne témy, ktoré hýbu spoločnosťou. Ako sám hovorí, raz v skladbe rapuje, inokedy len niečo rozpráva, no dôležitá je myšlienka a posolstvo celej nahrávky. Vo svojich skladbách sa venuje cestovaniu, nespravodlivosti či dokonca rasovej problematike a viere v Boha. Songy majú taktiež vyjadrovať autorovo hľadanie samého seba a zároveň prijímanie jeho vlastnej identity.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Hošek (@samuel_hosek)

Je sám sebou

Samuel sa okrem pódií čoraz viac objavuje aj v rôznych reklamných spotoch či na billboardoch. V minulosti stvárnil v reklame na Nicolaus vodku úlohu Clausa, ktorý sa na saniach premával po Bratislave. V najnovšej reklame je už ale mladý umelec opäť spevákom, aj keď z minulosti. Len pred pár týždňami sa totiž objavil vo vtipnej reklame na lieky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Hošek (@samuel_hosek)

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame