Kto je Rytmus? Dnes je kráľom rapovej scény a má syna, jeho začiatky však mnohých prekvapia

Rytmus

Rytmus chystá nový album! (Zdroj: Instagram/@rytmusking)

#Patrí k jedným z našich najúspešnejších raperov. Je zakladateľom hip-hopového tria Kontrafakt a svoju rómsku krv nezaprie. Po jeho boku kráča krásna moderátorka Fashion TV a minulý rok sa stal šťastným otcom. Reč nie je o nikom inom ako o Patrikovi Vrbovskom, ktorý je známy svojím umeleckým menom Rytmus.

Vizitka:

Vlastným menom: Patrik Vrbovský
Známy ako: Rytmus
Dátum narodenia: 3. január 1977
Mesto narodenia: Piešťany
Charakteristika: interpret (raper)
Instagram: 685k followerov

Začiatok kariéry a Patrik alias Pa3k Metamorfolord

Rytmus mal už v mladom veku blízko k hudbe. Ako prvé začínal s tancom pod taktovkou úspešných tanečníkov ako Fredy Ayisi alebo Karol Zajac. Neskôr ho však nadchol rap a najprv rapoval len v angličtine. K prvým menám, s ktorými rapoval, patrí napríklad piešťanský raper Money G alebo raper nazývaný David zo Senca.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


V tom čase vystupoval pod menom Pa3k Metamorfolord a na výslnie sa dostal až tak, že sa z neho stal najlepší freestyler na Slovensku. Rok 1994 mu priniesol prvý veľký úspech, vyhral freestylovú súťaž s názvom Bitka slov. Bol tvárou projektu Zvuk ulice, no napokon odtiaľ odišiel a vybral sa vlastným smerom. K jeho prvým spoluprácam patria skupiny ako Názov Stavby a Trosky.

Kontrafakt a prvý sólo album

Rok 2001 bol pre Rytmusa zlomovým. Stretnutie s Egom vyplynulo k ďalšej spolupráci, a to k založeniu skupiny. Ich skupina DejaVu sa časom premenovala na dnes veľmi populárny a obľúbený Kontrafakt. Single Dáva mi, Dobré veci či Moja rola, ktoré vydali v roku 2003, ich vyniesli do povedomia ľudí. Kontrafakt sa neustále zlepšoval a v roku 2004 dokonca vydal svoje debutové CD E.R.A. Prinieslo im to takú slávu, že sa dostali k najpredávanejším interpretom na Slovensku.

Rytmus v roku 2006 prichádza s veľkým krokom vpred. Založil vlastné vydavateľstvo Tvoj Tatko Records. Práve tam vydal svoj debutový sólo album Bengoro. Album mal obrovský úspech, predalo sa z neho viac ako 15 000 kusov a natočil k nemu tri videoklipy Cigánsky sen, Kures funk a Potrebujem tvoju nenávisť. O dva roky mierne upravil zoznam skladieb a vydal reedíciu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking,

Bozk na rozlúčku a kvalitná výberovka

Rok po svojom sólovom albume prináša s Kontrafaktom nový album, konkrétne Bozk na rozlúčku. Patrik rok čo rok prinášal nadupané bengre. Výborovka Si zabil uzrela svet v roku 2008 a o jej kvalite svedčí aj to, že bola ocenená zlatou platňou. Jeho tretí album s názvom Kráľ uzrel svetlo sveta v roku 2009. Na tomto albume nájdeš jedinečnú spoluprácu s DJ Premierom. V tomto roku Rytmus nahral aj rádiový hit Príbeh spolu so speváčkou Tinou.

Záhadná v reklame či chytľavý Technotronic Flow

Rok 2010 priniesol nadupanú pecku Záhadná, ktorú si mohol vidieť aj v reklamnej kampani niekdajšieho obľúbeného slovenského portálu. Rytmus na rapovej scéne poriadne makal a vždy prinášal nové hity. Jednou z nich bola aj skladba Technotronic Flow, ktorú predstavil počas televízneho prenosu súťaže Miss Universe 2011.

Na záver tohto roka potešil svojich fanúšikov ďalším albumom s názvom Fenomen. Ďalšej Rytmusovej výberovky (Jediný, čo hreší) sme sa dočkali v roku 2012. Kontrafakt znova spojil sily a v roku 2013 nás prekvapil albumom Navždy. Vypaľovačky ako Podzemie, Čistá duša, JBMNT či Stokujeme vonku sa stali hymnami mladých.


Rytmus doprial fanúšikom unikátny koncert priamo na streche v centre Bratislavy: Ako to tam vyzeralo?


Sídliskový sen a veľký návrat Kontrafaktu

O dva roky neskôr sa v kinách objavil film s názvom Sídliskový sen, ktorý nás previedol neľahkým životom samotného rapera. Kontrafakt v decembri 2019 prichádza opäť na scénu a to s novým nadupaným albumom Real Newz, ktorý má neustále obrovský fanklub.

Svadba a syn Sanel

V Sarajeve, obľúbenom meste svojej (dnes už) manželky Jasminy Alagič, ju požiadal o ruku. Koncom toho istého roka na Instagrame oznámili, že čakajú bábätko. V máji nasledujúceho roku sa z nich stali manželia a svadba bola poriadne veľkolepá. 29. júla sa z Patrika stal tatko svojho prvorodeného syna, ktorému spoločne s Jasminou vybrali tradičné balkánske meno Sanel.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking,

V tomto roku nám Rytmus predstavil ďalšie kapitoly jeho života a to vo filme Tempos, ktorý stojí zaručene za nejedno pozretie. Patríš aj ty k Rytmusovmu fanklubu?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jasmina Alagič Vrbovská (@jasmina_alagic)

Album KF ako Rolls

Zoskupenie Kontrafakt nikdy nesklamalo fanúšikov a po albume Real Newz nasleduje album s názvom KF ako Rolls, v ktorom posunuli nielen hudbu, ale najmä aj klipy, na úplne novú úroveň. Tým dokázali, že Kontrafakt aj po rokoch pôsobenia na slovenskej rapovej scéne dokáže udávať trendy a stále spôsobovať príjemný rozruch.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame