Kto je Marek Mazúch? Profesionálny vojak ukončuje jedného súpera za druhým, nikto ho doposiaľ neporazil

Marek Mazúch bojovník MMA

Marek Mazúch v postojárskom zápase na DFN (Zdroj: Instagram/marekmazuch)

#Marek Mazúch je slovenský MMA bojovník, ktorý v súčasnosti zápasí pod organizáciou Oktagon. Vojak z povolania má momentálne skóre 6-0. Naposledy získal životný skalp bývalého UFC bojovníka Apolla Silvu, ktorému v boxe uštedril prvý životný knokaut. Skromný slovenský bojovník sa vracia do MMA kolotoča na turnaji Oktagon 35. Toto je Marek Mazúch!

Vizitka: 

Vlastným menom: Marek Mazúch
Dátum narodenia: 19. januára 1996
Prvý zápas: 22. augusta 2015 – výhra proti Tomášovi Markovi
Posledný zápas: 14. septembra 2019 – výhra proti Pimovi Kustersovi
Instagram: 3,9k followerov

Raketový štart kariéry

Marek sa javil ako veľký talent česko-slovenskej MMA scény už od jeho prvých zápasov. Aj keď v tomto období nečelil súperom svetovej kvality, v klietke si s nimi robil, čo sa mu zachcelo. Po troch výhrach v menších slovenských organizáciách dostal šancu predstaviť sa v prestížnej ruskej organizácii Fight Nights Global.

Tá organizovala turnaj na Slovensku v Bratislave, pretože jej šampiónom v bantamovej váhe bol Tomáš Deák. Na turnaji sa predstavilo okrem Deáka viacero slovenských a českých bojovníkov, medzi ktorými nechýbal ani neporazený Mazúch. Toho vyzval francúzsky súper Barrate Soulake, ktorého rodák z Banskej Bystrice dobil v 2. kole.

Po skalpe francúzskeho bojovníka sa Marek vrátil na Slovensko a opäť si pripísal pomerne jednoduché víťazstvo. So skóre 5-0 mal všetky predpoklady na to, aby čelil novým výzvam a zavítal do kvalitnejšej organizácie. Keďže bol v tom čase Oktagon na veľkom vzostupe, išlo o ideálne riešenie, kam by mali putovať jeho ďalšie kariérne kroky.

Kontroverzný debut v Oktagone

Súperom Mazúcha v jeho premiére pod Oktagonom bol Holanďan Pim Kusters. Ten mal už zápasiť na turnaji Oktagon 13 proti Branislavovi Zuzákovi. Ten ale na poslednú chvíľu zápas odvolal a debut pod touto organizáciou to nebol len pre Mazúcha, ale aj pre Kustersa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Hunter Moore? Mal vlastný kult a vymyslel najkrutejšiu formu pomsty - toto je príbeh najnenávidenejšieho muža internetu

Obaja bojovníci predviedli neuveriteľne atraktívny a vyrovnaný súboj. V poslednej minúte Kusters doručil masívny takedown, vďaka ktorému ho väčšina divákov videla vyhrať posledné kolo. Veľmi tesný zápas však napokon dvaja rozhodcovia prisúdili Mazúchovi, ktorý ostal aj po jeho debute v Oktagone nezdolaný. Medzi fanúšikmi to vyvolalo vášnivé diskusie, ktoré spochybňovali Marekovo víťazstvo.

Dlhá prestávka vyplnená postojárskymi zápasmi

Keďže sa Marek Mazúch dal na dráhu profesionálneho vojaka, na dlhú dobu sa vytratil z MMA kolotoča. Po dvoch rokoch mimo aktivity sa vrátil do boja na postojárskych akciách pod pravidlami thajského boxu v malých rukaviciach. Najprv šokoval celú scénu tým, že dokázal knokautovať majstra sveta Jakuba Klaudu. A rovnako dopadol aj ďalší súper Henry Bannert.

Hoci sa rodák spod Urpína vrátil do Oktagonu, nešlo o súboj pod MMA pravidlami. Na premiérovom boxerskom turnaji, ktorý bol zavŕšený súbojom Vémola vs. Marpo, sa postaral o najväčšie prekvapenie večera. Bývalý UFC bojovník a titulový vyzývateľ Oktagonu Apollo Silva nedostal v jeho 36 MMA zápasoch knokaut. Prvý kariérny mu v boxe uštedril práve Slovák Marek Mazúch.

Mladý Banskobystričan po troch rokoch bez MMA zápasu ide späť do boja a jeho súperom bude konžský bojovník Ziko Makengele. Jeden z tejto dvojice po prvýkrát v živote okúsi trpkosť porážky, keďže obaja zápasníci doposiaľ nenašli premožiteľa.

Ako sa skončí zápas Mazúch vs. Makengele?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame