Kto je Karlos Vémola? Terminátor začínal ako profesionálny kulturista, dotiahol to až do slávneho UFC

Karlos Vémola s rukavicami jeho vysnenej organizácie

Karlos Vémola je historcky prvým Čechom v UFC (Zdroj: instagram.com/karlos_terminator_vemola)

#Karlos Vémola, najlepší bojovník MMA v Českej republike. Nemá strach z ničoho a z nikoho. Jeho najväčšími záľubami sú chov žralokov a krokodílov, rýchle autá, či umelé ženy. Začínal ako kulturista, no legendou je v MMA. Aj týmito slovami by sa dal označiť mohutný bojovník, ktorý utrpel v novembri proti Attilovi Véghovi najtvrdšiu prehru v živote.

Nakoniec použijeme Karlosovu obľúbenú vetu: „Lvi žerou první!“

Vizitka:

vlastným menom: Karel Vémola
známy ako: Karlos „Terminátor“ Vémola
dátum narodenia: 1. 7. 1985
miesto narodenia: Olomouc
charakteristika: Tvrdý bojovník zmiešaných bojových umení, ktorý je neskutočne silný v boji na zemi
prvý zápas: 24. 2. 2008 – Víťazstvo proti Patricovi Carollovi
posledný zápas: 4. 6. 2022 – Výhra proti Michalovi Pasternakovi
Instagram: 356k followerov

2008 – Prvý MMA zápas

Písal sa rok 2008 a 22-ročný Karlos nastúpil v Anglickom meste Essex, na svoj úplne prvý zápas. Ten sa udial pod taktovkou Cage Fighters Championship 2. Vémolov súper Patric Carroll toho príliš neukázal, keďže už po 44-sekundách prišiel Čechov víťazný koniec. Hneď potom sa dostavila neskutočná šnúra so siedmimi víťazstvami. Práve po siedmom víťazstve sa dostal, ako prvý Čech, do svetoznámeho UFC.

2010 – Prvý zápas v UFC

Apríl 2010 a Karlos podpisuje zmluvu s Ultimate Fighting Championship. Bohužiaľ jeho prvý zápas nevyšiel príliš podľa predstáv a na body prehral s Američanom Jonom Madsenom. Neskôr mal pod touto organizáciou ešte 5 zápasov, pričom 2 vyhral, 3 prehral a v UFC skončil.

2013-2017 – Skvelá víťazná štatistika, no možnosť ukončenia kariéry

Po skončení pôsobenia v organizácii číslo 1 mal Karlos až 10 zápasov pod rôznymi „značkami“, pričom vyhral 9 a prehral iba 1! Toto časové obdobie mu však najviac pripomína zranenie v zápase so Švédom Jackom Hermanssonom. Práve kvôli nemu prehral zápas a reálne premýšľal nad ukončením profesionálnej kariéry. Po lekárskych prehliadkach ho však doktor ubezpečil, že jeho zranenie nie je až tak vážne.

2017 – Vstup do XFN

Rok 2017 znamenal vstup do československej organizácie XFN. V nej bol Karlos skutočne bezkonkurenčný, keď zo svojich 7 zápasov vyhral každý! Medzi nimi aj ostro sledovaný fight s Patrikom Kinclom. Po dvoch rokoch však Vémola prešiel do Oktagonu z dôvodu obrovskej túžby bojovať proti Atillovi. Dôvodom boli tiež finančné problémy XFN.

2019 – Vstup do Oktagonu a prvé víťazstvá

Ako sme už spomenuli, Karlosov „prestup“ bol uskutočnený aj z dôvodu obrovskej túžby poraziť Atillu Végha. Na neho sa poctivo pripraval a svojimi prvými dvoma zápasmi v Oktagone ukázal, v akej forme sa v súčasnosti nachádza.

2019 – K.O. od Attilu

Zápas storočia sa uskutočnil 9. novembra v pražskej O2 Aréne a Vémola bol považovaný za jasného favorita. Napriek tomu bol knockoutovaný Attilom Véghom už po dvoch minútach. A išlo o jeho vôbec prvé inkasované K.O. v živote.

2020 – 2022 Suverénny víťaz všetkých zápasov

Karlos v priebehu dvoch nasledujúcich rokov suverénne potvrdil, že je šampión právom. Svojím posledným K.O sa rozhodne nenechal zahanbiť a všetky zápasy, ktoré po tomto nasledovali, vyhral. Okrem výhier v ringu mu život uštedril aj výhry v súkromnom živote. Karlosova partnerka Lela Ceterová priviedla na svet syna Rockyho. Karlos má v pláne získať ďalší titul v Oktagone a ako sa sám vyjadril, pôjde po ňom tvrdo, pretože podľa jeho vlastných slov „v Oktagonu je jenom jeden král“.


Chceš byť nonstop v obraze?

Odporúčame