Kto je Dua Lipa? Speváčka má zápisy v Guinessovej knihe rekordov, za aké úspechy?

Úspešná speváčka Dua Lipa.

Dua Lipa je jednou z najúspešnejších speváčok súčasnosti. (Zdroj: Instagram/Dualipa)

#Speváčka Dua Lipa patrí medzi najväčšie fenomény súčasnosti. Jej songy si spievajú milióny mladých a počuť ich môžeš aj v rádiách, kde pravidelne valcuje rebríčky. Nepotrebuje pritom ani len pseudonym. Dua Lipa je totiž jej skutočné meno, pričom Dua znamená v albánčine láska. To umelkyni v mladosti prekážalo, no dnes ide o príjemný benefit – pri svojej tvorbe sa naozaj na nikoho nehrá.

Zaži koncert Dua Lipy naživo!

Na konte má množstvo skvelých hitov, z ktorých si určite niekedy pohmkávaš IDGAF či New Rules. Dua naplno prerazila v roku 2014 a odvtedy svet ohurovala parádnymi piesňami, outfitmi, koncertami aj oceneniami. Získala ich už niekoľko desiatok, vrátane troch cien Grammy a Brit Music Awards.

Vizitka:

Meno: Dua Lipa

Dátum narodenia: 22. august 1996 (26 rokov), Londýn

Charakteristika: Speváčka, textárka, modelka, herečka, módna dizajnérka

Pieseň s najväčším počtom pozretí na YouTube: New Rules (2,5 miliardy)

Začínala s modelingom

Dua Lipa začínala ako modelka. Sama však tvrdí, že o žiadnu prelomovú kariéru nešlo a hoci do toho išla s cieľom získať kontakty na rozbehnutie svojej speváckej kariéry, veľmi jej to nepomohlo. „Nikdy som nemala tú správnu veľkosť,“ povedala v rozhovore pre Harper’s Bazaar.

Zároveň priznala, že ju výroky agentúr o tom, že by dostala lepšiu prácu, keby schudla viac kíl, dostali do zlého rozpoloženia. Tieto pocity sa stali neskôr aj inšpiráciou pre jej tvorbu. Dua však má módu stále v láske. Len pred niekoľkými mesiacmi predvádzala s TOP modelkami pre značku Versace a ľudia sa jej jednoducho nevedeli nabažiť. Navyše počas rokov spolupracovala s viacerými svetoznámymi módnymi značkami a najvýraznejšou spoluprácou bola pre mnohých tá s Pepe Jeans.

Najúspešnejšie skladby

Táto speváčka má na konte množstvo úspešných piesní, ktoré znejú aj z rádií. Už z jej prvého albumu pochádzali skvelé skladby ako IDGAF a Be The One či New Rules. Práve tejto skladbe sa podarilo na YouTube prekonať 2,5 miliardovú hranicu pozretí. V roku 2018 vydala skladbu One Kiss, na ktorej pracovala s Calvinom Harrisom. Táto skladba sa v Británii stala najdlhšie vedúcou skladbou v týždennom rebríčku hitov, ktorú naspievala žena. V roku 2020 vydala Dua Lipa svoj druhý album, pričom takmer každú jednu pesničku si už pravdepodobne počul. A nie náhodou – tento album mladej speváčke dokonca získal aj Grammy. Jeho súčasťou sú aj piesne Levitating, Love Again, Break My Heart či Physical.

Oceňovaná speváčka

Okrem vyššie spomínaného ocenenia Grammy za Best Pop Vocal Album získala Dua Lipa aj množstvo ďalších ocenení. Musíme spomenúť aj to, že Dua je prvou speváčkou, ktorá získala za svoju prácu päť nominácií na Brit Awards v rovnakom roku. Okrem toho získala ocenenie na American Music Awards, vyhrala niekoľko Global Awards a dokonca má zápis aj v Guinessovej knihe rekordov! V roku 2021 totiž dosiahla najviac poslucháčov na Spotify zo všetkých ženských umelkýň. V roku 2020 zasa dokázala predať najviac lístkov na livestream koncert zo všetkých sólo ženských umelcov.

Strhujúce koncerty

Spomínaný rekordný livestreamovaný koncert niesol názov Studio 2054 a odohral sa v novembri 2020, kedy svet v zovretí pandémie o živých vystúpeniach mohol iba snívať. Pri fantastickom vystúpení jej pritom pomáhali napríklad aj Elton John či Kylie Minogue! A ako sa na poriadnu popovú párty patrí, koncert bol plný svetelných efektov, trblietok, skvelých šiat a dychberúceho tanca. A práve to táto speváčka predvádza aj na živých koncertoch. Koniec koncov, Dua ukázala svoje majstrovstvo aj počas odovzdávania cien Grammy, keď spolu s DaBaby zaspievala hit Levitating. Jej koncerty jednoducho musíš zažiť na vlastnej koži. Nabijú ťa energiou a schuti si zaspievaš.


Zaži koncert tejto famóznej divy naživo!

Zdroj: hashtag.sk, harpers.org, wikipedia.org
Odporúčame