Kto je Denis Farkaš? Handlovský vlk sa stal európskym šampiónom a v MMA sú doňho vkladané veľké nádeje!

Kto je Denis Farkaš?

Denis Farkaš v súboji proti Andrejovi Šimkuličovi (Zdroj: Instagram/Denis Farkaš)

#Denis Farkaš je slovenský bojovník postojových disciplín a zápasník MMA. V roku 2017 sa stal európskym šampiónom WAKO v K1 a v tejto disciplíne aj trikrát ovládol juniorské majstrovstvá Slovenska. Farkaš má okrem postojových disciplín rozbehnutú kariéru aj v MMA, kde ho najbližšie čaká súboj na turnaji Oktagon Prime 5 v Šamoríne. Toto je Denis Farkaš!

Vizitka:

Vlastným menom: Denis Farkaš
Známy ako: Wlk
Vek: 22 rokov
Prvý zápas: 10. novembra 2018 – prehra proti Krisztiánovi Simonovi
Posledný zápas: 6. marca 2020 – prehra proti Václavovi Holotovi
Instagram: 6,7k followerov

Úspešná kariéra v K1

Farkaš bol už v juniorských súťažiach vnímaný ako veľký talent a nádej pre slovenskú postojársku scénu. Rovesníkov dokázal s prehľadom porážať a titul juniorského majstra Slovenska získal dokopy trikrát. Jeho najväčším kariérnym úspechom je zisk titulu na majstrovstvách Európy prestížnej organizácie WAKO v roku 2017.

V súčasnosti má v K1 perfektné skóre 50-10 a aj keď sa v súčasnosti sústreďuje na svoj návrat do MMA, v K1 ešte nepovedal posledné slovo. Denis je veľmi dobrý v určovaní tempa zápasu a neustále vyvíja tlak na svojich súperov. To sa mu niekoľkokrát podarilo pretaviť v highlightový knokaut.


Chceš byť nonstop v obraze?

Priskorý vstup do MMA

Keď sa čistokrvný postojár rozhodne prejsť do zmiešaných bojových umení, spravidla býva jeho najväčším problémom boj na zemi. Výnimkou nebol ani Denis, ktorý zo svojich prvých šiestich zápasov v MMA dosiahol skóre 3-3. Jeho prehry však neboli v žiadnom prípade potupné, keďže premožiteľmi Farkaša sú doposiaľ len Krisztián Simon, Tomáš Fiala a Václav Holota. Všetci títo zemiari dnes figurujú v organizácii Oktagon MMA.

Najpamätnejší zápas pod pravidlami zmiešaných bojových umení má Farkaš proti Poliakovi Korowczykovi. V Brne na turnaji Fusion FN 24 sa Poliakom nechal vziať na zem už na začiatku úvodného kola a ukončenie zo strany poľského bojovníka bolo vtedy len otázkou času. Farkaš sa ale na konci 1. kola dokázal postaviť a jednou ranou poslal Poliaka tvrdým knokautom k zemi.

Účasť v postojárskych zápasoch Oktagonu

Začiatkom pandémie koronavírusu vedenie Oktagonu prišlo s projektom Underground, v ktorom sa predstavil aj handlovský vlk Denis Farkaš. V slovenskej časti pyramídy ho najskôr čakal Košičan Samuel Liška, s ktorým predviedol veľmi vyrovnaný duel. Na jeho konci sa z víťazstva tešil Denis, ktorý vyhral u všetkých bodových rozhodcov.

V slovenskom semifinále čelil bývalému titulovému vyzývateľovi Ronymu Paradeiserovi. Ten si predovšetkým v druhom a treťom kole výrazne pomáhal takedownami a Farkaša tak bez väčších ťažkostí nabodoval. Pre Denisa táto prehra znamenala koniec v pyramíde, no v 7-turnajovej sérii Oktagon Underground ešte pokračoval.

Na predposlednom podujatí, na ktorom sme spoznali mená víťazov slovenskej časti pyramídy, vyzval v superfighte Milana Kratochvílu. Zápas ale skončil najhoršie, ako len mohol, keďže si Farkaš hneď v 1. minúte bolestivo zvrtol nohu a ocitol sa v obrovských bolestiach. Súboj bol okamžite ukončený na zranenie.

Do Oktagonu sa po ročnej prestávke vrátil, keď galavečer Oktagon 30 prišiel na poslednú chvíľu o niekoľko súbojov a vedenie sa rozhodlo usporiadať 4 postojárske zápasy. Jedným z nich bol aj duel Denisa Farkaša s Andrejom Šimkuličom, ktorý zverenec Attilu Végha ukončil v 1. kole skvelým overhandom.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame