Kto je Britney Spears? Princezná popu je konečne späť, pre toto na roky zmizla!

Britney Spears

Kto je Britney Spears? (Zdroj: Flickr/ hnkkk)

#Populárnu blondínku netreba zdĺhavo predstavovať. Jej piesne pozná každý a hoci jej popularita kvitla najmä v deväťdesiatych rokoch a na prelome milénia, do playlistov ju zahŕňajú aj čoraz mladšie ročníky. Preslávená nielen svojím nezameniteľným hlasom a ikonickými pesničkami, ale aj škandálmi a súdom nariadeným opatrovníctvom, z ktorého sa po dlhých rokoch konečne vymanila – aj taká je Britney Spears. Speváčka, ktorá si talentom a nezabudnuteľným vystupovaním získala mnoho podporovateľov po celom svete.

VIZITKA:

Celé meno: Britney Jean Spears
Dátum a miesto narodenia: 2. december 1981, McComb, Mississippi, USA
Charakteristika: speváčka, skladateľka a herečka

Kariéra už od detstva

Britney začala so spevom a tancom už vo veku dvoch rokov. Neminuli ju ani rôzne talentové súťaže. Keď mala deväť rokov, zúčastnila sa kastingu pre televíziu Disney, no nevzali ju, keďže ju považovali v tom čase za príliš mladú. Jej kariéra však aj napriek tomu nabrala raketovú rýchlosť, keď v New Yorku dostala vlastného agenta a leto strávila v profesionálnej škole zameranej na múzické umenia.

Popri tom sa objavila aj vo viacerých reklamách či muzikáloch. O dva roky si ju však zavolali naspäť do televízie Disney, kde účinkovala v relácii The All New Mickey Mouse Club, po boku hviezd ako Justin Timberlake, Ryan Gosling či Christina Aguilera.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears)

Zaslúžená korunka princeznej popu

Po úspešnom účinkovaní v spomínanej relácii, sa Britney Spears rozhodla pre sólovú dráhu a už ako pätnásťročná podpísala zmluvu s nahrávacím štúdiom, vďaka ktorému zakrátko vydala prvý a nezabudnuteľný hit – Baby One More Time, ktorý vzbudil dávku kontroverzie nielen kvôli svojmu obsahu, ale aj kvôli tomu, ako sa v klipe prezentovala. To však väčšej popularite len pomohlo a zakrátko vydala rovnomenný album Baby One More Time, ktorý okamžite vystrelil na popredné priečky hudobných rebríčkov a predával sa v miliónových kópiách.

O rok neskôr, v roku 2000 vydala ďalší album s názvom Oops!…I Did It Again ktorý zožal podobný úspech. Spears však bola kvôli jej poburujúcej prezentácii, ktorú často jej mladé fanúšičky napodobňovali, kritizovaná. Aj napriek tomu jej to prinášalo profit, pretože vydala ďalšie albumy a podpísala ďalšie miliónové kontrakty. Do jej diskografie patria napríklad albumy ako Britney, In the Zone, Blackout, Circus či z novších Femme Fatale alebo Glory.

Na single ako Toxic, Gimme More, Criminal, Crazy, Sometimes, Womanizer, Piece of Me a veľa iných nemožno zabudnúť. Na konte má kvantum koncertov a svetových turné, vyhrala obrovské množstvo hudobných ocenení a prelomila viacero rekordov. Zahrala si aj vo filmoch a seriáloch, vydala niekoľko kníh, vyšli o nej aj dokumenty, a dokonca pôsobila aj ako porotkyňa v X-Factore. Časom menila aj svoj štýl a hudobný prejav, no ľudia ju stále milovali.

Spolupracovala s poprednými umelcami na svetovej scéne, najviac ju podľa jej slov ovplyvnila Madonna, s ktorou sa dokonca pri jednom z koncertov pobozkala. Taktiež podporovala rôzne spolky a charity, ktorým často venovala financie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears)

Odvrátená strana slávy

Britney okrem jej piesní charakterizovala aj ďalšia vec – množstvo škandálov, kvôli ktorým na ňu médiá hádzali nepekné svetlo. Často zapĺňala stránky rôznych bulvárnych denníkov, denne ju prenasledovali desiatky paparazzi a šírili sa o nej nepravdy. Mala niekoľko vzťahov, no najviac ju postihlo manželstvo s tanečníkom Kevinom Federlineom, ktorý už bol v tom čase zadaný a jeho priateľka čakala dieťa.

Manželstvo s ním trvalo tri roky. Britney mala v tom čase nevyspytateľné správanie. K jej excesom patrilo šoférovanie s dieťaťom na kolenách a neustále holdovanie alkoholu. Jedného dňa si len tak oholila hlavu či napadla fotografa dáždnikom. Pod hrozbou toho, že jej odoberú deti, sa išla liečiť. Liečebných pobytov absolvovala viacero. Súd vyhlásil, že nebola v poriadku po psychickej, fyzickej ani finančnej stránke.

Voľná či väznená?

Všetky tieto nepríjemnosti viedli k tomu, že ju v roku 2008 umiestnili do súdom nariadeného opatrovníctva, ktoré mal pod palcom jej vlastný otec. Obavy z tohto právneho (ne)vzťahu mali najmä fanúšikovia, ktorí rokmi sledovali to, ako sa im Britney doslova mení pred očami. Posledné roky to zašlo do extrémov až tak, že nemohla robiť skoro nič. Činnosti ako šoférovanie, narábanie s financiami či cestovanie boli pre ňu zakázané.

Nemohla sa znova vydať a mať deti, všade ju sledovali a dokonca mala napichnutý aj mobil – jej sociálne siete spravovali a kontrolovali iné osoby. Nemohla robiť ani úplne bežné činnosti, napríklad ísť si niečo kúpiť. Sama sa nedávno na svojom Instagrame vyjadrila, že je pre ňu neuveriteľný pocit to, že si môže ísť kúpiť do obchodu aj obyčajnú vec, akou je vosková sviečka.

Na fanúšikov nikdy nezabudla

Ľudia si začali všímať jej čudné správanie a v obavách o svoj spevácky idol spustili kampaň s názvom #FreeBritney. Našťastie pre samotnú Britney toto peklo skončilo, a po dlhých trinástich rokoch je konečne spod opatrovníctva oslobodená. Môže si naplno užívať život, pričom jej followeri a podporovatelia konečne vedia celú pravdu. Britney momentálne plne komunikuje s fanúšikmi na sociálnych sieťach a ďakuje im za vyjadrenú podporu – dodala, že jej tým zachránili život.

Jej fanúšikovia sú naopak radi, že to po toľkých rokoch aj napriek všetkému nevzdala. V blízkej budúcnosti plánuje 39-ročná speváčka okrem ďalšieho dieťaťa aj to, že bude pomáhať ľuďom s problémami, aké mala ona. Dúfa, že je príbeh zanechá stopu a bude príkladom pre všetkých s podobným osudom. Aj napriek všetkému je potrebné poznamenať, že je Britney Spears dôležitou súčasťou svetovej popovej hudby a jednou z najúspešnejších speváčok tejto doby, ktorú nepochybne hudobne kreovala a ktorej právom patrí korunka princeznej popu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame