Kto je Ben „Nebow“ Cante? Ukáže ti Paríž z úplne inej perspektívy, ak máš však strach z výšky, radšej nepozeraj!

Ben Cante

Parížsky umelec v jeho prirodzenom prostredí. (Zdroj: Instagram.com/Ben Cante)

#Prvý nepodarený krok môže byť pre neho zároveň aj posledným. Pre tých, ktorí sa boja výšok, je pozeranie akrobatických videí Benjamina Cante sprevádzané veľmi nepríjemnými a stiesňujúcimi pocitmi. V prípade, že sa výšok nebojíš a adrenalín tvojou dennou šálkou kávy, alebo by si sa len chcel pozrieť na Paríž z iného uhla pohľadu, než zdola ako bežný smrteľník, Benove príspevky budú pre teba to pravé.

Vizitka:

Meno: Benjamin Cante
Prezývka: Nebow
Dátum narodenia: 30. júna 1997
Miesto narodenia: Švajčiarsko
Charakteristika: Freerunner

Ako rodený herec

Ben sa narodil vo Švajčiarsku a od piatich rokov sa venoval akrobacii. Ako osemročnému mu učaroval parkour. Dnes je členom „French Freerun Family“ – medzinárodného tímu profesionálnych freerunerov. Jeho kariéra nabrala obrátky po tom, ako začal žiť v Paríži. Vo francúzskej metropole začal loziť po strmých strechách a úzkych rímsach. Svoje kaskadérske kúsky vykonáva bez akéhokoľvek bezpečnostného istenia, často sa pridržiavajúc len parapet, komínov, odkvapov či zábradlí na balkónoch.

Strešné eskapády mladého umelca sú aj napriek úzkosť vyvolávajúcim stavom umením. Do videí často zakomponuje pohybové prvky inšpirované Charliem Chaplinom či Busterom Keatonom, ktoré im pridávajú na grotesknosti a momente prekvapenia.

Niekedy dokonca spraví zopár klikov vo výške desiatok metrov, odkiaľ môže jedna chyba či pošmyknutie spustiť voľný pád do neznáma, končiac takmer istou smrťou. Sám Ben preto rozhodne nikomu neodporúča skúšať tieto kúsky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nebow (@ben.cante)


Benova záľuba nespočíva len v bezduchom skákaní po strechách budov, no vyložene nejde ani o čistý parkour. Po príchode do Paríža sa jeho práca posunula o level vyššie, a preto sa ju snaží prezentovať o čosi umeleckejšie, než v minulosti.

Zameriava sa na estetickejšie prevedenie skokov a jednotlivých pohybov, vďaka ktorým hladko a bezproblémovo prekoná vzdialenosť či preskočí prekážky. V tom sa práve spomínaný parkour od freerunningu odlišuje, keďže pri parkoure človek prekonáva vzdialenosti z bodu A do bodu B čo najefektívnejšie a bez využitia nadmernej námahy, avšak bez estetiky v rámci pohybu.


Pohľad na historické mesto, aký sa turistom len tak nenaskytne: Austrálsky parkourista sa mohol kedykoľvek vážne zraniť


Na sociálnych sieťach milovaný aj nenávidený

Jeho Instagram sleduje skoro 71-tisíc followerov, na TikToku sa blíži ku 2 miliónom. Sám humorne hovorí, že jeho profily nie sú určené pre úzkostlivých ľudí. Okrem freerunningu sa venuje aj hre s kendamou – tradičnou japonskou hračkou – pri ktorej si cibrí pozornosť a zmysly. Berie si ju dokonca aj na svoje výlety po parížskych strechách a zaujímavo ju zapracováva do obsahu na svojich profiloch. Tvrdí o sebe, že bol vždy hyperaktívnym človekom, ktorý rád skúša čokoľvek nové.

Ako už býva zvykom u užívateľov internetu, jedni Bena v jeho bláznivých kúskoch podporujú a iní naopak silne kritizujú, a to napríklad aj preto, že pri skokoch z budovy na budovu nepoužíva žiadne istenie. Ďalší ho odsudzujú za to, že sa zahráva so životom a doslova ho označujú za šialenca.

Jedno je však isté, ak sa niekedy rozhodneš zavítať do Paríža a ubytuješ sa tam v jednom z množstva bytov, hotelov či ubytovní, nie je tak celkom vylúčené, že aj na streche tvojho obydlia môže pristáť Ben, ktorý si odtiaľ bude vychutnávať čarovnú panorámu jednej z najkrajších metropol Európy.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame