Kto je Zea Ferencová? Známa a talentovaná kráska si zmenila meno, žiari v seriáli Iveta

Alžbeta Zea Ferencová

Alžbeta Ferencová vystupuje pod umeleckým menom Zea (Zdroj: Instagram/This.is.zea)

#Poznáme ju ako talentovanú speváčku, no opäť nám predviedla, že talentu má omnoho viac. Z nadanej tanečníčky a speváčky Alžbety Ferencovej je výborná herečka, čo nám pripomenula v úspešnom seriáli Iveta. Okrem tvorby nových skladieb stíha Zea, ako si umelecky hovorí, aj vyučovať v tanečnej škole a nahrávať rôzne reklamy.

Vizitka:

Meno: Alžbeta Ferencová
Prezývka: Zea
Vek: 30 rokov
Bydlisko: Praha
Charakteristika: speváčka, tanečníčka, herečka, choreografka

Spevu sa bála

Začiatky jej úspešnej speváckej kariéry môžeme hľadať v roku 2013. Práve vtedy sa ako členka skupiny Forsomeone zúčastnila súťaže Česko-Slovensko má talent. Spoločne s Laurou, Veronikou a Michaelou si počínali naozaj skvele a skončili až pred bránami finále.

Dievčenská skupina pokračovala v práci aj naďalej a už niekoľko mesiacov po súťaži vydala svoje vlastné single. Napriek tomu, že sa Zea podľa vlastných slov necítila na začiatku speváckej kariéry komfortne a samotné nahrávania v nej vyvolávali stres, postupnom času sa aj v tomto druhu umenia našla.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea)

Miluje kreativitu a vizuál

Po rozpade skupiny sa 29-ročná speváčka rozhodla hudbe venovať sólovo. V roku 2018 vydala svoj debutový singel s názvom Is this love? Slovenské skladby by sme u nej ale hľadali márne, keďže tvorí výlučne v angličtine.

Zea nie je perfekcionistkou iba po hudobne stránke, ale aj po tej vizuálnej. Veľký dôraz kladie na samotný vzhľad svojich klipov, ktoré sú do detailov prepracované a musia spĺňať jej konkrétne predstavy.

Prvý album a spolupráce

Po dvoch rokoch od vydania debutového singlu sa na svet dostal aj prvý album s názvom Burning Light. Speváčka totiž prináša osem úplne nových skladieb. Hlavný singel celého albumu, Hold me, zverejnila spoločne s videoklipom len pár hodín po tom, ako vydala samotný album.

Počas svojej hudobnej kariéry sa Zea podieľala aj na viacerých skladbách českých raperov. Ešte v roku 2015 spolupracovala s Benom Cristovaom na skladbe Kolotoč a jej hlas sa často objavuje aj v skladbách Paulieho Garanda, s ktorým v súčasnosti tvoria pár.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea)

Televízia pre ňu nie je neznáma

V žiari reflektorov sa mladá Prešovčanka prvýkrát ocitla už ako 18-ročná, keď bola jednou z finalistiek súťaže Miss Universe 2010. V nasledujúcich rokoch sa na televíznych obrazovkách objavovala čoraz viac, ale už ako tanečníčka či herečka.

Počas tohto obdobia si zahrala v seriáli Panelák a so svojou tanečnou skupinou si taktiež zatancovala v televíznej show Let´s Dance. Neznámou nie je ani pre divákov súťaže Koleso šťastia, kde bola asistentkou moderátora Lukáša Adamca. Momentálne sa Zea teší veľkej popularite najmä vďaka najnovšiemu seriálu Iveta, v ktorom stvárnila hlavnú postavu.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame