KRIMI PRÍPADY Najhorší vrah v histórii vraždil niekoľko desiatok rokov: Chytili ho a odsedel si len pár mesiacov!

Najhorší vrah v histórii

Samuel Little patrí medzi najhorších vrahov v histórii (Zdroj: Unsplash/Sander Sammy)

#Tušil si, že jeden z najsurovejších vrahov v histórii s celkovým počtom obetí odhadovaných až na 93 zomrel pred menej než dvoma rokmi? Samuel Little sa narodil v roku 1940 a vraždiť mal niekoľko desaťročí. Ako napokon zomrel a koľko obetí má v skutočnosti na svedomí?

Pracoval ako hrobár

Samuel Little sa v skutočnosti volal Samuel McDowell a narodil sa 16-ročnej prostitútke Bessie Mae Little a jej klientovi Paulovi McDowellovi. Mladého Samuela vychovala najmä babička z maminej strany a už od mala mal chlapec množstvo problémov. Ako dieťa mal zvrátené sexuálne predstavy a ako tínedžer začal zbierať true-crime časopisy, kde vyhľadával najmä fotografie zaškrtených žien.

Pridali sa však aj problémy so zákonom a keď sa v 60. rokov presťahoval Little za matkou na Floridu, začal zarábať ako hrobár a sanitár. V ôsmich štátoch bol zatknutý za rôzne zločiny, ako napríklad jazdu pod vplyvom alkoholu, podvody, krádeže či ozbrojené lúpeže. Už vtedy však mohlo začať aj jeho vraždené besnenie.

Počet obetí nie je dodnes finálny

Samuel Little vstúpil do histórie ako najbrutálnejší sériový vrah v histórii USA. Odhadnúť presné časové rozmedzie, v ktorom svoje zločiny spáchal, je však veľmi náročné. Potvrdené sú vraždy v rokoch 1970 až 2005, no odhaduje sa, že vraždiť mohol aj v rozmedzí rokov 1960 až 2012.

Aj v počte obetí sa odhady rôznia. Potvrdených je 60 ľudí zavraždených rukou Samuela Littla, no sám vrah sa priznal, že usmrtil až 93 osôb. Vraždil naprieč devätnástimi americkými štátmi a je až šokujúce, že si nikdy výraznejší trest neodsedel, hoci ho obvinili hneď niekoľkokrát.

Vyberal si však (podľa vlastných slov) obete, po ktorých by hneď nevyhlásili pátranie. Jeho vražedná taktika navyše zanechávala len veľmi málo fyzických dôkazov. Preto sa aj kriminalisti domnievajú, že väčšina vrážd by sa bez výslovného priznania nikdy nevyriešila.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čitateľský denník: Jeho tvorbu zakazovali fašisti i komunisti: Akú ideológiu ukrýva jeho známa zbierka?

Podľa kriminalistu Scotta Bonna by prípad vraždeného Littlovho besnenia okamžite vošiel do histórie ako najväčší príbeh Spojených štátov, ak by zavraždené ženy boli bohaté a neboli by černošky. Väčšinu jeho obetí však tvorili najmä Afroameričanky.

Odsedel si len niekoľko rokov

Už v roku 1982 bol Little dvakrát obvinený z vraždy. Najprv išlo o 22-ročnú Melindu Rose LáPreeovú v štáte Mississippi. No keďže jeho obvinenie stroskotalo na veľkej porote, vraha vydali súdu na Floridu, kde čelil obvineniu v prípade vraždy 26-ročnej Patricie Ann Mount. Hoci sa našli ľudia, ktorí dosvedčili, že Little bol s Patriciou noc pred zmiznutím, vrah bol oslobodený kvôli nedôveryhodnosti svedkov.

Keď sa následne presťahoval do oblasti San Diega, znova ho zatkli za únos a škrtenie Laurie Barrosovej. Tá však prežila, no Littlea to nezastavilo. Len mesiac po zatknutí ho chytili takmer priamo pri čine. Sedel na zadnom sedadle so ženou v bezvedomí, ktorá bola zbitá a uškrtená. Za tieto zločiny si Little odsedel len dva roky, takže vo svojich zločinoch veselo pokračoval.

Zatkli ho v útulku pre bezdomovcov

Samuel Little bol zatknutý 5. septembra 2012 na skutočne netradičnom mieste – v útulku pre bezdomovcov. V tomto prípade čelil obvineniu kvôli narkotikám. Až testy DNA ho spojili s vraždami troch žien v Los Angeles v 80. rokoch. Po vydaní do Los Angeles sa začala odkrývať spleť dlhoročného vraždenia žien a znovu sa otvárali už dávno uzavreté prípady.

Little bol uznaný vinným až 25. septembra 2014 a dostal doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Ten aj po vynesení rozsudku trval na svojej nevine.

Počas života Samuel Little nakreslil niekoľko portrétov žien, ktoré zavraždil. Niektoré z nich boli aj zverejnené v snahe pomôcť identifikovať možné obete. Samuel Little zomrel vo veku 80 rokov vo väznici v Kalifornii. Hoci väznica nenaznačila dôvod smrti, je zrejmé, že príčinou boli zdravotné problémy – Little trpel cukrovkou a mal problémy so srdcom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Poznáš ten najväčší hoax v histórii ľudstva?

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, washingtonpost.com, wikipedia.org
Odporúčame