KRIMI PRÍPADY Záhadná vražda otriasla mestom na Dunaji: Obete vyzerali ako po rituálnom masakri!

Passau (Foto: Getty Images)

#Nemecké mesto Passau nebolo do mája 2019 ničím výnimočné. Leží v Dolnom Bavorsku, na sútoku Dunaja s riekami Ilz a Inn, len na skok do Rakúska a ďaleko to nie je ani k nášmu ďalšiemu susedovi do Česka. Mestom však otriasla viacnásobná vražda, ktorá sa spája so slovami ako kult, rituál alebo samovražedný pakt.

2 dni a 5 tiel

Približne 2 roky dozadu, v sobotu 11. mája, našiel personál miestneho penziónu v izbe telá dvoch žien a jedného muža bez známok života. Obete boli zastrelené kušou. Aby toho nebolo málo, v nedeľu do tajuplného prípadu pribudol nález dvoch ďalších mŕtvych žien.

Ako informovali rôzne, aj slovenské médiá, nemecká polícia v sobotu 11. mája potvrdila nález troch mŕtvych ľudí v jednej z izieb penziónu. 53-ročný Torsten Weiss a dve ženy – Farina Caspariová (30) a Kerstin Endersovú (33) sa v penzióne ubytovali v piatok, pričom trojposteľovú izbu si rezervovali na tri dni. Identitu mŕtvych zverejnil nemecký Bild, ktorý tiež uviedol, že všetci traja mŕtvi boli členmi tzv. Rytierskej turnajovej ligy (Ritterturnier-Liga). Caspariová bola manažérkou sietí pekární, Weiss s Endersovou zase prevádzkoval obchod so stredovekými zbraňami a oblečením. 

Otrasný nález

Trojica podľa Bildu pricestovala do penziónu v piatok večer okolo 17:00 na bielom aute značky Renault. Weiss bol oblečený v maskáčovej bunde. Ženy boli odeté do čiernych vecí a podľa svedectiev zamestnancov mali piercingy. Za pobyt na izbe č. 20 bez raňajok zaplatila Farina 300 eur.

Keďže hostia v sobotu dlho nereagovali na klopanie, pracovníčka na poludnie vstúpila do izby, kde ju čakal otrasný nález. Na manželskej posteli sa nachádzali mŕtve telá muža a staršej zo žien, pričom sa držali za ruky. V tele mali viacero šípov, pričom dva z nich mal Torsten Weiss zabodnuté v hlave. Za príčinu smrti tejto dvojice označila polícia rany, ktoré spôsobili šípy vystrelené do oblasti srdca. Staršia žena ležala na zemi a šíp jej prebodol hrdlo.

Dve kuše ležali na zemi, tretia bola zabalená v ruksaku. Obete boli oblečené a u žiadnej z nich nenašli patológovia žiadne zranenia spôsobené aktívnou obranou či zo snahy zachrániť si život. Aj preto sa predpokladá, že malo ísť o samovražedný pakt. Caspariová najskôr zastrelila pár a následne si namierila kušu na hrdlo.

Vzdialenosť medzi Passau (A) a Wittingenom (B) (foto: mapa.zoznam.sk)

Prípad sa ešte viac zamotal

Už v pondelok však čakal nemeckú políciu ďalší šokujúci nález. V meste Wittingen, takmer 700 km severne od Passau, v byte, ktorý patril Farine, čiže pravdepodobne strieľajúcej ženy, objavili ďalšie dve mŕtve ženy. Zatiaľ nie je jasné, za akých okolností obe ženy zomreli. Vie sa len, že Gertrud C. mala 35 rokov a bola učiteľkou na základnej škole. Zároveň bola životnou partnerkou Fariny. Druhou obeťou bola len 19-ročná Carina U. 

Priestor na špekulácie

Vzhľadom na to, že mŕtvi boli fanúšikmi stredovekých rekonštrukcií, nemecké média, na čele s bulvárnym denníkom Bild začali špekulovať, že tvorili akýsi stredoveký kult. Nie je vylúčené ani to, že išlo o sexuálny kult, ktorého lídrom mal údajne byť práve Torsten Weiss. Prípad 5 mŕtvych ľudí tak zostáva veľmi záhadný. Špeciálne pre pomerne nejasné vzťahy medzi obeťami, obrovskú vzdialenosť medzi dvoma mestami, v ktorých našli obete, a tiež pre záľuby mŕtvych. 

Odporúčame