Ľadová kráska, ktorá ťa rozhodne neschladí: Romantické korčuľovanie pod polárnou žiarou v jej podaní je ako krásny sen

Emmi Peltonen počas jazdy vo Fínsku

Emmi Peltonen počas jazdy vo Fínsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Kai Kuusisto)

#V posledných dňoch sme sa konečne dočkali zaslúženého horúceho počasie, ktoré skrátka k letu patrí. No a čo môže byť práve v tomto sparne príjemnejšie, ako na chvíľu odletieť do ďalekých zasnežených krajín, kde sa môžme aspoň takto schladiť?


VIDEO Neveríte na globálne otepľovanie? Pozrite, ako človek vplýva na našu Zem


Práve takýto zážitok nám priniesla spanilá kráska z Helsiniek, Emmi Peltonen. Krasokorčuliarka hviezda sa pre svoj najnovší projekt vybrala na zdanlivo opustené a zasnežené jazero. Atmosféra bezchybnej jazdy, čarovnej prírody a príjemnej hudby ťa zaručene dostane.

Zázračná blondínka z Fínska

Mladá Emmi zožala obrovskú vlnu úspechu najmä v posledných piatich rokoch. Trikrát sa zaradila medzi TOP 10 v Európskom šampionáte v krasokorčuľovaní a krásne sa umiestnila aj na zimných olympijských hrách v roku 2018. Hoci je Emmi zvyknutá korčuľovať na perfektne rovnom ľade, projekt s názvomThe Artic Ice Dance, skutočne otestoval jej schopnosť prispôsobiť sa terénu.

Emmi Peltonen počas jazdy vo Fínsku
Emmi Peltonen počas jazdy vo Fínsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Kai Kuusisto)

Emmi sa roztancovala na pustom jazere v Laponsku, pričom postupne za ňou zapadá slnko a objavuje sa podmanivé svetlo z polárnej žiary. Celá choreografia bola perfektne prispôsobená hudbe, ktorú špeciálne pre projekt zložil Totte Rautiainen. Aj napriek tomu, že veterné podmienky neboli priaznivé, každý jeden pohyb krásnej športovkyne bol precízny a ladný.

Emmi Peltonen počas jazdy vo Fínsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Kai Kuusisto)

Okrem prispôsobenia sa terénu nebolo vôbec jednoduché nájsť vhodné prostredia pre celú kreáciu. Výber toho správneho miesta trval takmer rok. Emmi svoje pocity opísala takto: „Celé je to ako splnený sen. V momente som zabudla na všetky striktné pravidlá krasokorčuľovania a venovala som sa len nádhernej arktickej prírode. Bol to magický zážitok a som šťastná, že som polárnu žiaru mohla vidieť po prvýkrát v živote práve takto.“

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame