Koniec zábavy v Mlynskej doline? Legendárny klub Unique po desaťročiach končí

Mlynská dolina (foto: Michal Remiš/Wikimedia Commons)

#Najväčšie študentské mestečko na Slovensku, Mlyny, príde o jedno z najznámejších miest. Známy tanečný klub Unique po desiatkach rokov ukončuje svoje pôsobenie, nie však dobrovoľne.

Unique patrí medzi najpopulárnejšie a najnavštevovanejšie študentské kluby v celej Bratislave. Študenti bývajúci na Mlynoch to majú do klubu takpovediac na skok, keďže sa tanečný bar nachádza priamo v srdci študentského mestečka. Legendárne utorňajšie párty však budú o pár týždňov už len minulosťou.

Napriek tomu, že má vyše 40-ročnú históriu, vedenie Mlynov sa jeho nájomnú zmluvu rozhodlo nepredĺžiť. „Nájomná zmluva sa súčasnému nájomcovi končí dňa 31. 12. 2019. V decembri plánuje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK spustiť prieskum prostredníctvom sociálnej siete o tom, akú predstavu majú ubytovaní študenti o využití priestoru. V tejto súvislosti bude vyhlásená verejná obchodná súťaž. Myslíme si, že nastal čas prehodnotiť využitie priestoru a prispôsobiť ho súčasným potrebám študentov,“ vysvetľuje tento krok hovorkyňa Univerzity Komenského, Lenka Miller.

S rozhodnutím nesúhlasí jeho majiteľ, ktorý stál za zrekonštruovaním klubu do súčasnej podoby.: Do Unique som prišiel ešte v roku 1995, kedy som tu začal ako študent brigádovať. Neskôr som niekoľko rokov pracoval ako vedúci prevádzky. V roku 2010 som ho potom odkúpil od vtedajšieho majiteľa. Veľmi ma mrzí, že klub s takou tradíciou budeme musieť zavrieť.“ 

Koniec klubu prekvapil aj mnohých študentov. „Keď som sa dozvedela, že Unique zatvoria, bola som dosť v šoku. Bol to podnik, kde sa študenti, vrátane mňa, chodili odreagovať, zabaviť, jednoducho trochu vypnúť od učenia. Je smutné, že podnik, kde sa vystriedali viaceré generácie, zatvoria,“ hovorí Dominika, študentka prvého ročníka.

https://www.instagram.com/p/BwnGgHantSg/

DJ EKG, Milan Lieskovský či drinky zadarmo

Legendárny klub chce svoje pôsobenie v Mlynskej doline ukončiť naozaj vo veľkom štýle. Svoje dvere otvorí naposledy tesne pred Vianocami, a to 17. decembra. O tom, že to bude naozaj skvelá rozlúčková párty hovorí aj fakt, že hlavnými headlinermi večera budú DJ EKG a Milan Lieskovský. Okrem nich si  na rozlúčkovej párty zahrajú aj rezidenti klubu Miles,  Lco, Bohuš a Zolo. A aby toho nebolo málo, klub si pre všetkých návštevníkov pripravil skvelú akciu. Vybrané drinky budú do vyčerpania zásob na účet podniku!   

Odporúčame