Koľko zarábajú svetoví YouTuberi? Pozri si rebríček top 5 tých najzaujímavejších

žena pri počítači s mikrofónom

https://hashtag.zoznam.sk/falosny-steak-vegan-vytvoreny-vedcami/

#YouTube je momentálne najziskovejšou platformou, na ktorej sa používatelia venujú tvorbe vlastného obsahu. Zatiaľ čo pre väčšinu z nás je YouTube zdrojom zábavy či inšpirácie, pre niekoho je spoľahlivým zdrojom príjmu. Byť youtuberom sa v posledných rokoch stalo legitímnym povolaním, v ktorom si tí najšikovnejší dokážu zarobiť slušné peniaze. Rebríček tých najlepšie zarábajúcich youtuberov v tomto roku si pre teba pripravil portál First Sportz.

Jeffree Star

Jeffree Star pôvodne založil svoj YouTube kanál kvôli hudobnej kariére. Tú však zavesil na klinec a v súčasnosti sa venuje najmä make-upu a svojej vlastnej značke kozmetiky Jeffree Star Cosmetics, ktorá mu takisto vynáša slušný zisk. Jeho meno si mohol počuť aj v súvislosti s rôznymi kontroverziami a spormi s inými osobnosťami, ako napríklad Kat Von D či Kylie Jenner. To mu však na popularite neubralo a jeho YouTube kanál momentálne odoberá viac ako 16 miliónov ľudí. Aj vďaka nemu má jeho net worth hodnotu približne 200 miliónov dolárov.

MrBeast

MrBeast, vlastným menom Jimmy Donaldson patrí taktiež medzi najpopulárnejších youtuberov. Jeho kanál je štvrtým najodoberanejším, odoberá ho viac ako 130 miliónov používateľov. Venuje sa tvorbe rozmanitých, originálnych videí, často spolupracuje s inými známymi youtubermi a okrem toho má tiež vlastný fastfoodový reťazec s názvom MrBeast Burger. Aj vďaka tomu sa jeho net worth dostal na hodnotu okolo 100 miliónov dolárov.

Logan Paul

Profesionálny kickboxer Logan Paul je známy nielen vďaka svojej športovej kariére, ale aj často kontroverzným videám. V roku 2017 na seba upriamil pozornosť videom z lesa Aokigahara v Japonsku, ktorý je niekedy prezývaný aj lesom samovrážd. Na videu bolo zachytené telo zosnulého muža, čo rozpútalo vlnu kritiky. Paul napokon video, ktoré za 24 hodín získalo viac ako 6 miliónov zhliadnutí, vymazal, ospravedlnil sa a venoval milión dolárov organizáciám, ktoré sa venujú prevencii samovrážd. Hoci ani zďaleka nešlo o jeho jediný kontroverzný počin, stále mu ostáva verných viac ako 23 miliónov odoberateľov a jeho net worth má hodnotu 45 miliónov dolárov.

 

PewDiePie

Švédsky youtuber Felix Kjellberg, známy pod menom PewDiePie, sa venuje najmä herným a komediálnym videám. Na svojom kanáli ich má už viac ako 4,6-tisíc a so 111 miliónmi odoberateľov patrí medzi najpopulárnejších tvorcov videí na YouTube. Ani on sa nevyhol kontroverzii a niektoré jeho videá sú v istých krajinách dokonca zakázané. Na jeho popularite sa to však nijako výrazne neodráža a jeho net worth má výšku okolo 40 miliónov.

Markiplier

Vieš si predstaviť, že by si sa živil tým, že by si hral hry a nakrúcal sa pri tom? Presne to sa podarilo tridsaťtriročnému Markovi Edwardovi Fischbachovi, ktorého jeho 34 miliónov sledovateľov pozná pod menom Markiplier. Na svoj kanál pridáva najmä herné videá, pričom zvyčajne ide o hororové survival hry. Jeho videá majú u divákov úspech a Markplier má vďaka tomu net worth približne 35 miliónov.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame