Fascinuje ťa život a kultúra Vikingov? Príbeh tejto pútavej knihy ťa uchváti od prvej strany

Zaujíma ťa život a kultúra Vikingov?

Zaujíma ťa život a kultúra Vikingov? (Zdroj: Unsplash/Laura Seaman)

#Pred tridsiatimi rokmi vydal Ken Follett čitateľsky najobľúbenejší aj najúspešnejší román Piliere zeme. Jeho nová majstrovská kniha Večer a ráno zavedie čitateľa na epickú cestu do historickej minulosti bohatej na ambície a súperenie, smrť a zrodenie, lásku a nenávisť, a to všetko končí práve tam, kde sa začína dej Pilierov zeme.


Nová kniha, s ktorou sa stotožní každý introvert: Pútavý príbeh o vychádzaní z pohodlnej zóny


Píše sa rok 997 a éra temného stredoveku sa pomaly chýli ku koncu. Chaotické a nestabilné Anglicko čelí útokom Walesanov na západe a Vikingov na východe. Mocní svojvoľne ohýbajú spravodlivosť bez ohľadu na obyčajných ľudí a často sú v konflikte s kráľom. Bez jasného právneho štátu vládne v krajine chaos.

V týchto nepokojných časoch sa osudy troch postáv navzájom prepoja. Život mladého staviteľa lodí sa obráti naruby, keď jediný dom, ktorý kedy poznal, prepadnú Vikingovia a prinútia ho, aby sa s celou rodinou presťahoval a začal nový život v malej dedinke.

Normandská šľachtičná sa vydáva z lásky a nasleduje svojho manžela za more do novej krajiny, ale zvyky v jeho domovskej krajine sú šokujúco odlišné. Jasne si uvedomuje, že všetci okolo nej nemilosrdne bojujú o moc. Jediný prešľap môže mať katastrofálne následky.

Mních sníva o premene svojho skromného opátstva na centrum vzdelávania, ktoré môže získať obdiv celej Európy. No všetci traja sa dostanú do nebezpečného konfliktu so šikovným a bezohľadným biskupom – a ten robí všetko pre to, aby zväčšil svoje bohatstvo a moc.

Ken Follett – Večer a ráno
Vydavateľ: Tatran
Rok vydania: 2021
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 23,99 eur.

Kúp si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Večer a ráno
Kniha Večer a ráno si podmaní každého (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus
Odporúčame