Hľadáš podmanivú romantiku na jesenný večer? Kniha Kouzlo podzimu ti predstaví Lillian a jej zamotanú cestu pred oltár

Kouzlo podzimu

Boj o spoločenské postavenie, znepriatelenie kniežaťa či osudy lásky, to všetko ťa čaká v knihe Kouzlo podzimu. (Zdroj: flickr.com)

#V dnešnom knižnom tipe ti ukážeme skvelú a nestarnúcu romantiku, ktorú napísala autorka Lisa Kleypas. Kniha má názov Kouzlo podzimu a je preložená z anglického originálu It Happened One Autumn. Nejde však o prvý diel série, knižnú ságu totiž odštartoval predchádzajúci diel s názvom Tajemství letní noci.

Druhá časť, v ktorej krásna Lillian vedie boj o anglický šľachtický titul, však žne samé chvály a rozhodne stojí za pokračovanie. Ak teda obľubuješ témy lásky, boja o postavenie v spoločnosti a zároveň ťa priťahujú protiklady hlavných postáv, určite si knihu prečítaj.

Túžba po titule, ktorý Lillian prináleží

Lillian Bowmanová je mladá, krásna, odvážna a nepredstaviteľne bohatá americká dáma. Zdanlivo má všetko, len sa jej na počudovanie nedostáva ctiteľov. Na vine je nepochybne jej neurodzený pôvod. A tak sa spoločne s matkou vypravia do Londýna, aby sa tam poobzerali po ženíchovi s modrou krvou, ktorý by výmenou za peniaze poskytol rodine chýbajúce spoločenské postavenie.

Plán je to pekný, ale Lillian presedí celú spoločenskú sezónu potupne v kúte a je viditeľne prehliadaná. Zdá sa, že temperamentné dievčatá prebúdzajú v anglických gentlemanoch namiesto túžby skôr hrôzu či opovrhnutie. Lillian si navyše nechtiac znepriatelí najvplyvnejšieho z aristokratov, sebavedomého grófa Westcliffa. Jej presne vyznačená cesta k oltáru sa začína nečakane zamotávať.

Kouzlo podzimu
Knihu Kouzlo podzimu nepustíš z ruky (Zdroj: martinus.sk)

Séria, ktorú čitatelia milujú

Druhý diel knižnej série mal vynikajúce ohlasy, niektorí dokonca zastávajú názor, že ide o akčnejší, živší a podmanivejší diel autorkinej série. Napätie medzi Lillian a mužskou hlavnou postavou Marcusom je nevídané. Lisa Kleypas vložila medzi postavy vtipné dialógy a rovnako veľmi živo opísala aj iskrenie hlavných postáv.

Tieto pozitívne tvrdenia podporujú aj mnohé recenzie čitateľov: Musím povedať, že tu som sa veľmi zabavila. „Lillian a Markus sú presne ten pár, ktorý si zamilujete hneď a bavíte sa každou vetou, ktorú medzi sebou prehodia. Vtipné a príjemné romantické čítanie. Vzájomná nevraživosť medzi Lillian a Westcliffom bola super. Pri čítaní som sa rozhodne nenudila.“

Ako nakoniec dopadne osud Lillian Bowmanovej? Je vôbec možné, aby na jej konci našla skutočnú lásku aj vytúžený šľachtický titul? Ak sa odpovede na tieto otázky túžiš dozvedieť, e-knihu si môžeš zakúpiť priamo TU!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame