Svojej sestre chcela darovať vlastné dieťa: Gesto vďaky však skončilo úplne ináč ako si myslela

Kniha Dobrá sestra má poriadne tený príbeh (Zdroj: Freepik/artfotodima)

#Nová kniha Dobrá sestra je pre všetkých milovníkov nečakaných zvratov a pútavého čítania. Od jej riadkov nebudeš vedieť odtrhnúť zrak. Myslíš, že by sa podobná situácia mohla stať aj v skutočnom živote?

Fern Castleová je utiahnutá mladá žena, ktorá pracuje v miestnej knižnici. So svojím dvojčaťom, sestrou Rose, sa stretáva trikrát do týždňa u nej doma na večeri. Neznáša totiž davy ľudí, jasné svetlá a silný hluk a takto jej to najlepšie vyhovuje. Fern má dôsledne zorganizovaný život a akákoľvek zmena v zabehanom rytme môže mať pre ňu nebezpečné následky.

Keď zistí, že jej sestra Rose túži po dieťatku, ale nemôže otehotnieť, vidí to ako šancu odvďačiť sa jej za všetko, čo pre ňu doposiaľ urobila. Rozhodne sa darovať sestre svoje dieťa. Musí už len nájsť budúceho otca. Táto misia v základoch otrasie životom, ktorý si Fern starostlivo vybudovala. Rozvíri temné vody minulosti a na povrch sa vynoria tajomstvá, ktoré mali ostať navždy pochované.

Udalosti sú podávané striedavo z pohľadu oboch sestier a postupne menia príbeh a aj naše vnímanie hlavných hrdiniek. Až na úplnom konci budeme schopní odpovedať na otázku, ktorá z nich je tá „dobrá sestra.“

Sally Hepworthová – Dobrá sestra
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2022
Počet strán: 280
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 12,26 eur.

Kúp si túto knihu na Martinus.sk!

kniha Dobrá sestra
Kniha Dobrá sestra má temný príbeh (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus.sk, Hashtag.sk
Odporúčame