Keď si myslíš, že už nevládzeš, tak pridaj, lebo stále myslíš

Filip Kuna

Zdroj: Filip Kuna

#Viete, aký je kľúč k akémukoľvek úspechu v živote?

Vytrvalosť.

Hovorí Vám niečo meno Cliff Young?

Bol to farmár, ktorý na obrovskom statku v Austrálii niekedy aj celé dni zháňal svoje ovečky. Ako 61-ročný sa rozhodol bežať 875 km ultramaratón. Na štart prišiel v montérkach, gumákoch a bez protézy, lebo vraj mu počas behu škrípala.

Ostatní (mladší) bežci, novinári aj diváci sa mu smiali. Keď vyštartovali, bol jasne posledný, priemerné tempo mal okolo 6 km/hodinu.

S čím ale vtedy nikto nerátal bola Cliffova taktika, na tú dobu priam revolučná = neísť spať. 😊

Kým ostatní si išli po 18 hodinách behu ľahnúť a zregenerovať, on šiel ďalej. Bez spánku, plných 5 dní. V daždi aj teple, s kopou pľuzgierov. Síce veľmi ubolený, ale ani raz nie dosť na to, aby nezvládol urobiť ešte jeden krok.

Nakoniec zvíťazil, trvalo mu to 5 dní a 15 hodín. Predchádzajúci rekord pokoril o celé dva dni. Ani nevedel, že za prvé miesto sú nejaké peniaze, tak tých 30-tisíc dolárov (na dnešné peniaze) rozdal súperom.

farmát Cliff Young
Zdroj: Filip Kuna

V roku 1997, ako 76-ročný, sa pokúsil prebehnúť 16 000 km naprieč Austráliou. Ale po 6500 kilometroch odstúpil, lebo jeho jediný člen posádky ochorel. 😊

Cliff Young zomrel ako 81-ročný, ale jeho legenda zásadným spôsobom ovplyvnila ultravytrvalostné behy. Športovci sa naučili rozložiť si sily tak, aby zvládli ísť síce pomalšie, ale bez prestávky.

Nuž vidíte, nielen v content marketingu, ale aj všade inde v živote platí, že pomaly ďalej zájdeš. Že cesta za úspechom nie je šprint, ale maratón.

Vytlačte si to a nalepte na nástenku či niekde vedľa monitora.

Zvlášť v umelej dobe sociálnych sietí, kedy vidíme všetok ten úspech, bohatých podnikateľov na drahých autách, influencerov s tisícmi lajkov a srdiečok. A chceme to všetko tiež hneď mať.

A keď to náhodou nemáme, tak si hovoríme, akí sme neschopní.

Nezmysel.

Nevzdávajte sa, ak Vaše výsledky na začiatku nie sú také, ako by ste si predstavovali. Vytrvajte, to je kľúč ku všetkým úspechom.

Filip Kuna
Zdroj: Filip Kuna

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Filip Kuna
Odporúčame