Falošná lekárka na Pražskej klinike: Nepodarené kozmetické zákroky spôsobili klientom vážne problémy

Nepodarených chirurgických prípadov istej pražskej kliniky je čoraz viac (Unsplash/Mat Napo)

#Či už lekársky zákrok podstupuješ zo zdravotných dôvodov, alebo je jeho účelom zdokonalenie výzoru, do rúk lekára sa vkladáš s dôverou v jeho profesionalitu. Tá by mala byť samozrejmosťou, no žiaľ, nie vždy je to tak. Dokazujú to aj negatívne skúsenosti klientok donedávna prestížnej kliniky estetickej medicíny v Prahe. Tie po zákroku nielen že neodišli so želaným výsledkom, ale jedna z nich skončila s vážnymi problémami v nemocnici.

Odporúčaná aj influencerkou

Estetická medicína sa teší čoraz väčšej popularite. Nechať si vyhladiť vrásky, upraviť tvar nosa, či zväčšiť pery nie je nič nezvyčajné a je prirodzené, že s rastúcim dopytom narastá aj ponuka takýchto služieb. To však so sebou nesie aj isté riziká. Niektoré úkony dnes už vykonávajú aj bežné kozmetičky a v horšom prípade osoby, ktoré o svojom vzdelaní ku klientom nie sú tak celkom úprimné. Práve k takémuto prípadu došlo aj na donedávna prestížnej klinike u našich susedov.

Klinika s názvom Bratz Institute sa ešte nedávno tešila dobrej povesti a odporúčala ju okrem iných aj známa česká influencerka Štěpánka Zaspalová. Tá na TikToku uviedla, že bola s klinikou vždy spokojná. Tento názor zdieľali aj ďalšie klientky. Práve na základe odporučenia od Zaspalovej si kliniku vybrali mnohé ďalšie ženy, no ich skúsenosti by sa sotva dali nazvať pozitívnymi.

„Ozvali sa mi stovky dievčat, ktoré k pani ‚doktorke‘ išli na základe môjho odporučenia, s príšernými recenziami. Bolo to tam ako na bežiacom páse, dievčatá tam neboli ani dve minúty,“ opísala Zaspalová.

@stepanka_za

♬ original sound – stepanka.zaspalova

Viac ako 200 nepodarených zákrokov

Portál antyyoutuber.cz uvádza, že poškodených je takmer dvesto klientok kliniky. Tie navyše vďaka vzájomnej komunikácii zistili, že to, či ženu, ktorá na klinike vykonáva vyplňovanie pier, vôbec možno označiť za doktorku, je otázne.

„Nikde nemala žiadny certifikát, nenašli sme ju v zozname lekárov,“ uviedla jedna z poškodených.

Pochybnosti vyvoláva tiež fakt, že klinika nemá vlastnú stránku a prezentuje sa jedine na Instagrame, kde sa klientky aj objednávali. Veľa toho nezistili ani v priebehu samotného zákroku. Ako uviedli mnohé poškodené, od „lekárky“ sa nedozvedeli ani len jej meno či to, čo presne za látku pri výplniach používa. 

Pochybná klinika

Už na základe týchto informácií pôsobí Bratz Institute prinajmenšom pochybným dojmom, no najhoršie sú skúsenosti samotných klientok. Jedna z nich kvôli extrémnemu opuchu skončila v nemocnici, iné okrem opuchov majú v perách hrudky.

„Všade som mala hrudky, ale dúfala som, že to zmizne. Nič sa nestalo, tak som sa ‚doktorke‘ ozvala sama. Zavolala ma na rozpustenie výplne, no úľavu som cítila maximálne dve hodiny. Potom sa to celé zopakovalo,“ opísala nespokojná klientka.

Bratz Institue sa aj napriek množstvu sťažností obhajuje. Klinika udáva, že všetky ich procedúry sú riadne schválené a že doteraz sa na nich nikto so žiadnym závažným problémom neobrátil. Na dotazy ohľadom vzdelania „doktorky“ však klinika nereagovala a poškodené klientky zvažujú podanie trestného oznámenia.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, antiyoutuber.cz
Odporúčame